نور معرفت

برترین خوشنویسان قرآنی مسابقات سراسری قرآن عرضه شدند

برترین خوشنویسان قرآنی مسابقات سراسری قرآن عرضه شدند

به گزارش نور معرفت نفرات برگزیده كتابت قرآن كریم در دو بخش كاتبان جوان و كتابت فاخر در مراسم اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن كریم، معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.به گزارش خبرنگارمهر، در اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن كریم، برگزیدگان نخستین دوره مسابقات كتابت قرآن كریم معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.
این مسابقات در دو بخش كاتبان فاخر و كاتبان جوان را در این دوره از مسابقات برگزار گردید كه در بخش كاتبان جوان افرادی كه در كارگاه های آموزشی شركت می كنند فعالیت های این عرصه را مشاهده نمودند.
اسامی این افراد به شرح زیر است:
بخش كتابت فاخر
مجید سعیدكافی رتبه اول
مصطفی رضایی رتبه دوم
اصغر كشاورز حداد و الهام میرطلایی رتبه سوم مشترك
زهرا مفیدی، حبیب الله اسلامی، علیرضا یوسفی، فاطمه مهدی زاده و زهرا شیرازپور شایسته تقدیر شناخته شدند.
بخش كاتبان جوان
محمد پورقلی زاده رتبه او
كوثر دهقانی رتبه دوم
آرین محزون و علی آمیغی رتبه سوم مشترك
مرضیه مبشرعالی شایسته تقدیر
حجت الاسلام نواب مدرسه اسلامی هنر در نشست خبری این مسابقه ضمن تقدیر از فعالیت های دارالكتابه جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد: خوشنویسی امروز، استادان بزرگی دارد كه در بیست سال گذشته اتفاقات بزرگی را رقم زدند با عنایت به اینكه خوشنویسان قرآنی در دارالكتابه مركز طبع و نشر قرآن كریم فعالیت های بیشتری دارند امیدواریم موازی كاری نداشته باشیم و فعالیت های قرآنی را با هم پیش ببریم.
وی با اشاره به اینكه خط نسخ ایرانی جز مسابقات بین المللی خوشنویسی در جهان نیست اضافه كرد: در مسابقات بین المللی خط نسخ ایرانی جز موارد مسابقات نیست. تلاش ما این است كه استعدادهایی در زمینه خطاطی را شناسایی نماییم و این فرصتی كه هنر برایمان بوجود آورده را بهتر استفاده نمائیم.
بیست نفر در ۱۱ و ۱۲ مهر ماه در حاشیه مسابقات سراسری قرآن كریم به رقابت پرداختند. جوایز این دوره از مسابقات هم در بخش كاتبان فاخر نفر اول ۱۵۰ میلیون ریال، نفر دوم ۸۰ میلیون ریال، نفر سوم ۵۰ میلیون ریال و در بخش كاتبان جوان نفر اول ۴۰ میلیون ریال، نفر دوم ۳۰ میلیون ریال و نفر سوم ۲۰ میلیون ریال بوده است.


منبع:

1398/07/13
14:46:31
5.0 / 5
4538
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد