نور معرفت
نماینده ولی فقیه در استان مركزی:

ضرورت نظارت بر رعایت پروتكل های بهداشتی در هیات های مذهبی

ضرورت نظارت بر رعایت پروتكل های بهداشتی در هیات های مذهبی

نور معرفت: نماینده ولی فقیه در استان مركزی ضمن تاكید بر سازماندهی كمك های مردمی، اظهار داشت: در هر هیأت سه الی پنج نفر باید بر رعایت پروتكل های بهداشتی نظارت كنند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی در اراک اظهار نمود: وضعیت کرونا وضعیت روشنی است، استان مرکزی در ابتدای شیوع این بیماری دومین استان درگیر بود و با تلاش کادر بهداشت و درمان و سایر مسئولین به استان های آخر با وضعیت خوب تبدیل شد.
وی افزود: با وجود بحران موج دوم کرونا شرایط در استان مرکزی و کلان شهر اراک مناسب نمی باشد و در صورتیکه موارد بهداشتی را رعایت نماییم شرایط بهبود پیدا می کند و اگر رعایت نشود شرایط به محدودیت های قبل باز می گردد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: کرونا مشکلات بسیاری برای جامعه ایجاد کرده است و باید ضریب مراقبت را افزایش بدهیم.
دری نجف آبادی با اعلان اینکه نزدیک به شش ماه است که کادر درمان با این بیماری درگیر هستند، اضافه کرد: از تمامی مردم استان انتظار می رود، پروتکل و شیوه نامه های بهداشتی را صد در صد رعایت نمایند تا استان مرکزی در مواجه با کرونا وضعیت سفید پیدا کند.
وی عنوان کرد: سال قبل بیش از ۲۳۰ دیگ و بیش از ۴۰۰ هزار نفر غذای گرم در میان نیازمندان توزیع شد و امسال بنا داشتیم اهتمام ۳۱۳ دیگ در مرکز و ۶۰۰ دیگ در سراسر استان داشته باشیم که با وجود کرونا این امر کنسل شد.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به طرح مواسات و هم دلی اظهار داشت: در ابتدا توزیع یک صد هزار بسته در این طرح در استان هدف گذاری شده بود که ۱۷۰ هزار بسته توزیع شد و مقرر شد این دفعه در سه مرحله از قبیل دهه امامت و ولایت، ماه محرم و صفر این بسته ها توزیع شود و پیش بینی می شود به ۲۰۰ هزار بسته تا اختتام ماه صفر افزایش پیدا کند. مساجد در این راستا باید محور فعالیت ها قرار بگیرند، ائمه جمعه، فرمانداران، فرماندهان سپاه دبیرخانه در مرکز استان و به موازات در شهرستان ها انجام وظیفه کنند.
دری نجف آبادی اضافه کرد: طرح هم دلی، ایثار، مواسات و همکاری کار واجب و بهترین صدقه است.
وی اظهار داشت: کیفیت عزاداری امام حسین (ع) بمراتب مهم تر از کمیت است و باید پر محتوا و طبق موازین شرعی، قانونی و اخلاقی برگزار و آبرو جهان تشیع در عرصه بین المللی حفظ شود بطوریکه نشان داده شود در عین پایبندی به حب محمد و آل محمد پایبند سلامت جسم، جان و روان جامعه هستند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: مراسم عزاداری امام حسین (ع) باید عزت، افتخار و آبروی شیعه باشد و مردم باید از قمه زدن در این مراسم با عظمت اجتناب کنند. زمان عزاداری ها باید ۱.۵ سال باشد.
وی ضمن تاکید بر سازماندهی کمک های مردمی عنوان کرد: در هر هیأت سه الی پنج نفر باید بر رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت کنند.


منبع:

1399/05/16
22:56:35
5.0 / 5
1807
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد