نور معرفت

نقالان علوی برگزیده عرضه شدند

نقالان علوی برگزیده عرضه شدند

به گزارش نور معرفت آیین اختتامیه چهارمین جشنواره پرده خوانی و نقالی غدیر-نقالان علوی با حضور حمید شاه آبادی معاون صدای جمهوری اسلامی ایران، حمیدرضا افتخاری مدیركل هنرهای نمایشی رادیو، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری، كوروش زارعی، حامد فاتحی، احمدرضا صدر سرپرست روابط عمومی معاونت صداو تعدادی از نقالان از مدیران و هنرمندان در محل «رادیو نمایش» برگزار گردید.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، این مراسم شب گذشته سه شنبه ۱۴ مردادماه در محل رادیو نمایش برگزار گردید.
در ابتدای مراسم حمید شاه آبادی اظهار داشت: اقدامی را که دوستان حوزه هنری بنیانش را گذاشتند و همکاران صدای جمهوری اسلامی هم با آن همکاری کردند را باید به فال نیک گرفت چونکه در مبحث غدیر هنوز حرف های بسیاری برای گفتن وجود دارد.

وی ادامه داد: باید از هنرمندان و عزیزانی که نقالی و این آئین دیرینه را تا به امروز نگه داشته اند قدردانی نمود. اگر ظرفیت های قصه را به درستی بشناسیم، می دانیم خیلی از معرفت های ما که سال ها در ریشه های دینی و معرفتی ما جاری بوده است، ریشه در قصه دارد.

شاه آبادی اظهار نمود: نقالی هنر عظیمی به نام قصه دارد که سرمایه بزرگی در خود داشته است. باید روی ظرفیت قصه و داستان تأمل بیشتری داشته باشیم. این جشنواره در شرایطی برگزار می گردد که شاید از منظر خیلی ها رونقی که در شأن نقالی باید باشد در آن نیست اما فراموش نکنیم جشنواره گلخانه ای است تا این نهال کوچک در آن باقی بماند و تلاشی برای شناسایی استعدادهاست.

حمیدرضا افتخاری مدیر رادیو نمایش که در برگزاری این اختتامیه همکاری داشت هم در سخنان کوتاهی عنوان کرد: ما پیش از این توانستیم میزبان هنرمندانی باشیم که به یاد مولا کاری کرده بودند. سال قبل نمایش های کوتاه رادیویی را با یاد امام علی (ع) و ولایت برگزار کردیم و سال جاری که کرونا نگذاشت آن جشنواره برگزار شود، این جشنواره برگزار گردید.

برگزیدگان بخش های مختلفی که مورد تقدیر قرار گرفتند به شرح زیر است:

لوح تقدیر و جایزه نقدی در بخش کودکان نقال به آوا فیاضی از تهران، محدثه صالحی از استان مرکزی، تامارا یکتا از تهران، آندیا حیدری از کرمانشاه، سارینا حیدری از تهران، محیا محمدجعفری از تهران، پرنیان و پریان سادات ندیمی از تهران رسید.

در بخش نوجوان هم لوح تقدیر و جایزه نقدی به آتنا بیات از استان مرکزی، محمدمیرزا پور از استان البرز، محمدرضا محمدی نصرآبادی از استان گلستان رسید.

همینطور محسن میرزاعلی دبیر جشنواره از مرشدان درگذشته طی سال های گذشته یاد کرد و همینطور از حامیان معنوی جشنواره تشکر کرد.

سپس جوایز و لوح تقدیر در بخش بزرگسال رادیویی و صحنه ای آقایان در رتبه سوم به صورت مشترک به علی عظیمی از مازندران و حسن بصیری از تهران، در رتبه دوم به صورت مشترک به حمید ابراهیمی از تهران و سیدمهرداد کاووسی از همدان و در رتبه اول دیپلم افتخار، سردیس مرشد ولی الله ترابی و جایزه نقدی به محمدرفیع شیخی از قزوین رسید.

در بخش رادیویی نعت خوانی و منقبت خوانی هم از حسین قلاس از خراسان رضوی تقدیر گردید.

همینطور لوح و جایزه رتبه سوم به جواد خرم از تهران، رتبه دوم به هادی حسن آبادی از خراسان رضوی و لوح، جایزه و سردیس مرشد ولی الله ترابی به نفر اول به سیدمرتضی آل احمد، عباس دروکی و سیدمرتضی ناظمی از خراسان رضوی رسید.

در بخش رادیویی بانوان بزرگسال هم لوح و جایزه رتبه سوم مشترکا به لیلا سادات موسوی از قم و فهمیده باروتچی از تهران، رتبه دوم به سیده نگار بهرسی از بوشهر، دیپلم افتخار و سردیس مرشد ولی الله ترابی به معصومه لشنی از خوزستان رسید.

این برنامه به صورت زنده به روی آنتن رادیو نمایش رفت همینطور پوشش تصویری مراسم اختتامیه به صورت زنده از سایت شبکه رادیو نمایش، اپلیکیشن ایرانصدا و اینستاگرام شبکه پخش گردید.
1399/05/16
11:22:30
5.0 / 5
1767
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد