نور معرفت
مدیركل تبلیغات اسلامی استان خوزستان:

تبلیغ دین مردمی می شود

تبلیغ دین مردمی می شود

به گزارش نور معرفت مدیركل تبلیغات اسلامی استان خوزستان اظهار داشت: یكی از اهداف سازمان تبلیغات مردمی كردن تبلیغ دین است بگونه ای كه خود مردم كار تبلیغ دین را به عهده بگیرند.حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی نبی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با تبریک دهه «کرامت» اظهار نمود: برنامه های دهه «کرامت» با محوریت نمایندگی آستان قدس رضوی در استان خوزستان برگزار می گردد.
وی از حضور ۱۲ نفر از خدام حرم مطهر رضوی در استان خوزستان اطلاع داد و اضافه کرد: از برنامه های آنها در استان تجلیل از کادر درمان، گروه های جهادی فعال در مبارزه با ویروس کرونا، طلابی که کار غسل اموات کرونایی را انجام می دهند و فعالان رزمایش مواسات خواهد بود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان با اشاره به اینکه نمک تبرکی حرم مطهر امام رضا (ع) بین نانوایی ها توزیع می شود، بیان نمود: با این کار در روز میلاد امام رضا (ع) نان تمام نانوایی های استان خوزستان متبرک خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین نبی زاده عنوان کرد: از دیگر برنامه های استان در این دهه، توزیع بسته های ارزاق بین نیازمندان با کمک خیران، برگزاری جشن های سیار زیر سایه خورشید و همینطور افتتاح ۴۰ واحد پرورش دام است.
وی خاطرنشان کرد: به صورت کلی مدل فرهنگی تبلیغی شیعه بر پایه مردمی کردن تبلیغ استوار شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان اظهار داشت: در روایت های مختلف شاهد این هستیم که پیام های امام های مختلف در برهه های زمانی گوناگون توسط اقشار مختلف بیان شده است که این نشانگر قدمت تبلیغات مردمی در جامعه الهی و اسلامی بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین نبی زاده اضافه کرد: در حقیقت صحبت از مردمی سازی تبلیغ می شود که امروز جز راهبرد جدید و نوین سازمان تبلیغات است، یعنی اینکه هر کسی به حکم انسانیت مسئول است.
وی عنوان کرد: اگر تبلیغ مردمی شود یعنی هر مسلمان به حکم مسلمان بودن خود مبلغ دین باشد نسبت به دین دغدغه مند می شوند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان بیان نمود: در مبارزه تمدنی که امروز در جهان با آن روبه رو هستیم جامعه و مردمی کردن دغدغه دین باعث ایستادگی و در نتیجه پیروزی می شود.
حجت الاسلام والمسلمین نبی زاده خاطرنشان کرد: تبلیغات اسلامی باید توسط همه مردم و با حمایت، هدایت و نظارت سازمان تبلیغات صورت گیرد.
وی اظهار داشت: در گذشته ۲۴ اداره و دفتر سازمان تبلیغات در استان خوزستان وجود داشت که حالا این میزان به ۳۲ رسیده که در ۲۸ شهرستان و پنج شهر است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان با اشاره به اینکه جز سه استان برتر در زمینه گستردگی و تعداد ادارات و دفتر هستیم، اضافه کرد: این گستردگی به علت این است که در هر جایی که مردم حضور دارند، حضور داشته باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین نبی زاده عنوان کرد: جوان گرایی، بهینه سازی زیرساخت های فیزیکی و انجام عملیات فرهنگی منظم و غیرمنظم همچون برنامه هایی است که در حال انجام آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه ۱۵ دبیرستان علوم معارف اسلامی صدرا در استان خوزستان وجود دارد، اظهار داشت: سازمان تبلیغات ظرفیت عظیم مردمی دارد که عمده آنها متخصص هستند.


منبع:

1399/04/03
15:08:12
5.0 / 5
2576
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد