نور معرفت

چهارمین دوره طرح قرآن مشكات شروع شد

چهارمین دوره طرح قرآن مشكات شروع شد

نور معرفت: چهارمین دوره طرح ملی حفظ تلفنی قرآن كریم «مشكات» به همت مركز كارهای قرآنی سازمان قرآنی دانشگاهیان كشور انجام می شود.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، چهارمین دوره طرح ملی حفظ تلفنی قرآن کریم «مشکات» به همت مرکز کارهای قرآنی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و با مشارکت سازمان بهزیستی کشور در حال برگزاری است.
این دوره با حضور ۱۵۵ نفر از مددجویان سازمان بهزیستی انجام می شود. از این تعداد ۱۰۰ نفر در ترم چهارم و ۵۵ نفر برای نخستین بار زیر نظر هشت مربی که خود از حافظان قرآنند، این دوره را می گذرانند.
در این طرح قرآنی، تابحال یک نفر از این مددجویان موفق به حفظ کل قرآن، سه نفر بیش از ۲۰ جزء، ۱۱ نفر بین ۱۰ تا ۲۰ جزء، ۱۰ نفر بین پنج تا ۱۰ جزء، ۲۰ نفر بین یک تا پنج جزء و مابقی یک جزء یا کمتر از آنرا حفظ نموده اند که خود نشان از موفقیت این طرح دارد.
از اهداف این طرح می توان به تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در خصوص تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور، ایجاد شرایط مناسب برای تبلیغ، ترویج و حفظ قرآن، ارتقای سطح علمی معلولان کشور و ایجاد رغبت و رقابت سالم و سازنده برای تحقق اهداف پیش بینی شده اشاره نمود.
آزمون سومین دوره این طرح بهمن ماه سال قبل به صورت همزمان در سراسر کشور انجام شد.
منبع:

1399/03/25
14:02:41
5.0 / 5
2343
تگها: قرآن
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد