نور معرفت
در پی ادامه شیوع ویروس كرونا در جهان اعلام شد:

همبستگی با كمیته عالی برادری انسانی برای دعا

همبستگی با كمیته عالی برادری انسانی برای دعا

نور معرفت: به دنبال ادامه شیوع ویروس كرونا در جهان، پیامی از طرف كمیته عالی برادری انسانی به 13 زبان، همچون زبان فارسی و برای روحانیون برجسته ادیان و مذاهب جهان ارسال شد. در این پیام از همگان دعوت شده تا روز 14 ماه می میلادی، با هدف نجات بشریت از این بیماری همه گیر دعا كنند و روزه بگیرند.


به گزارش نور معرفت به نقل از واتیکان نیوز، در قسمتی از این پیام آمده است: در زمانی که جهان با خطر جدی کووید-۱۹ روبرو است و زندگی میلیون ها انسان در سراسر کره زمین تهدید قرار گرفته اند، فراموش نکنیم که باید به خداوند آفریدگار متوسل شویم.
در ادامه این پیام، کمیته عالی برادری انسانی، ضمن اشاره به نقش مهم کادر درمانی شامل، پزشک و پرستار و...، از آنان قدردانی کرد و از دیگر افراد در هر نقطه از جهان خواست، تا هر دین و آیینی که دارند، به خدا توجه نمایند و ضمن گرفتن روزه و دعا، به کارهای خیر پرداخته، از خالق یکتا بخواهند تا این اپیدمی را از میان بردارد و به دانشمندان کمک نماید تا واکسن مورد نیاز را پیدا کنند، بطوریکه دنیا از این بیماری و عواقب آن، به ویژه در زمینه بهداشت و اقتصاد رهایی پیدا کند.
همین طور به گزارش اوسرواتوره رومانو، به دنبال آغاز ماه مبارک رمضان، واتیکان مانند سال های گذشته پیام تبریکی را خطاب به مسلمانان در تاریخ ۱۷ آوریل ارسال کرد که در آن به ویژه به «اهمیت حفظ اماکن مقدسه» اشاره شده است.
پاپ فرانسیس روز دوشنبه گذشته، مراسم عشاء ربانی را در کلیسای سانتا مارتا برگزار کرد و در سخنان خود به دعوت اخیر «کمیته عالی برادری انسانی» برای تعیین روز ۱۴ ماه می میلادی به عنوان روز دعا، روزه و کارهای خیر، با هدف جلب توجه خداوند بمنظور کمک به دفع ویروس کرونا پاسخ مثبت داد. پاپ فرانسیس در قسمتی از سخنان خود در این خصوص اظهار داشت: من پیشنهاد کمیته عالی برادری انسانی را پذیرفتم تا اینکه در روز ۱۴ ماه می میلادی، مؤمنان همه مذاهب در آن روز با دعا، روزه و انجام کارهای خیر، به صورت معنوی با یکدیگر متحد شوند و از خدا بخواهند تا بشریت را برای غلبه بر بیماری همه گیر کرونا ویروس یاری کند.
آیت الله سیدمصطفی محقق داماد، از روحانیون برجسته مسلمان جهان که ریاست گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران را بعهده دارد نیز ضمن اعلام هماهنگی و همراهی با «کمیته عالی برادری انسانی» و با اشاره به اینکه در روز تعیین شده مسلمانان و شیعیان سرتاسر جهان نیز در شب های قدر دست نیاز و دعا به سمت پروردگار یکتا دراز می کنند، اظهار نمود که به همراه این کمیته و کلیه مؤمنان و مردم خداجوی دنیا، برای کشف واکسن و دفع بلای کرونا و برای سلامت همه مردم جهان و بویژه بیماران مبتلا و برای سلامت پزشکان و پرستاران و همه کسانی که برای ریشه کن شدن این ویروس و سلامت مردم اهتمام دارند، دعا می کند.
منبع:

1399/02/26
22:18:25
5.0 / 5
2520
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد