نور معرفت

نامه رئیس اداره مسلمانان قفقاز به ترامپ با موضوع لغو تحریم ها مقابل مردم ایران

نامه رئیس اداره مسلمانان قفقاز به ترامپ با موضوع لغو تحریم ها مقابل مردم ایران

نور معرفت: شیخ الاسلام حاج الله شكور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز با ارسال نامه ای به رئیس جمهور آمریكا، خواهان لغو تحریم ها مقابل مردم ایران شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شیخ الاسلام حاج الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز و دبیر مرکز بین المللی همکاریهای میان ادیان و تمدنها با ارسال نامه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده، در پاسخ به پیام ابراهیمی ترکمان، خواهان لغو تحریم های این کشور مقابل جمهوری اسلامی ایران شد.
به دنبال ارسال نامه ابوذر ابراهیمی رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس شورای سیاستگذاری و هماهنگی گفتگوی ادیان کشورمان به رهبران دینی جهان در محکومیت تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا مقابل ایران، رئیس اداره مسلمانان قفقاز در این نامه ضمن اشاره به اهمیت جایگاه همزیستی مسالمت آمیزاشاره کرده است: ارزش­ های معنوی و انسانی باوجود بحران ها، تنش ها و مناقشات موجود، مانع از خروج جهان از اصالت خود می شود و این امر اهمیت جایگاه همزیستی مسالمت آمیز و فرهنگ تفاهم میان ملل و ادیان مختلف را دو چندان می کند.
رئیس اداره مسلمانان قفقاز، در متن این نامه به ترامپ که به دستور وی تحریم های ظالمانه و حتی ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران ممنوع شده است آمده است: با توجه به اینکه کتب ادیان الهی شامل تورات، انجیل و قرآن همه انسان ها را فارغ از اعتقادات مذهبی پیروان، به شفقت، رحمت و انسانیت دعوت می کند، یادآور نموده است که در شرایط سختی که جامعه بشری برای مقابله با بلای کرونا تلاش می کند، همبستگی انسانی و آرمان های بشر دوستانه بیش از هر زمان از اهمیت خاص برخوردار می باشد.
شیخ الاسلام پاشازاده در ادامه این نامه با اشاره به شرایط بحرانی و گسترش ویروس کرونا در جهان، تحریم تجهیزات پزشکی و دارویی ایران از طرف آمریکا را سبب تحمل فشار و آلام بیشتر بیان داشته و از این روی از دونالد ترامپ خواهان توقف فوری تحریم های یکجانبه ضد مردم ایران شده است.
پاشازاده در ادامه نامه ارسالی با بیان شرایط حاد جوامع بشری در زمان همه گیری ویروس کرونا، ابراز امیدواری نموده است به مناسبت اعیاد پسح و پاک و ماه مبارک رمضان تحریم ها و ممنوعیت ها ضد مردم ایران را هرچه زودتر با پاسخ مثبت به این درخواست متوقف و لغو گردد.
بعد از دریافت نامه ابراهیمی ترکمان رئیس شورای سیاستگذاری و هماهنگی گفتگوی ادیان جمهوری اسلامی ایران به رهبران مذهبی جهان، پیش تر نیز برخی رهبران مذهبی جهان در پاسخ به این پیام، ضمن ارسال نامه بعنوان رئیس جمهور ایالات متحده خواهان لغو تحریمهای ظالمانه ضد کشورمان شده بودند.1399/02/18
13:21:21
5.0 / 5
2839
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد