نور معرفت

نسیم انتظار، تبركات مهدوی را به نیازمندان رساند

نسیم انتظار، تبركات مهدوی را به نیازمندان رساند

به گزارش نور معرفت مدیركل امور اجتماعی و مشاركت های سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: بقاع متبركه سراسر كشور در چارچوب برنامه نسیم انتظار با تبركات مهدوی به كمك نیازمندان شتافتند و در این راستا ۷۸۰۰ سبد غذایی بین محرومان توزیع شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم - مدیركل امور اجتماعی و مشاركت های این سازمان - با بیان این خبر اظهار داشت: كوشش برای رفع محرومیت مستمندان، یكی از وظایف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است كه در همین راستا، این اداره كل با تعامل با اداره كل امور فرهنگی، مبادرت به تدوین و ابلاغ طرح نسیم انتظار كرد كه در آن، علاوه بر اقدامات فرهنگی، خدمات اجتماعی نیز، عرضه می شود.
وی ادامه داد: یكی از آرزوهای خاندان علیهم السلام و همینطور اقدامات امام زمان ارواحنافداه، رفع محرومیت و دستگیری از مستمندان است، ازاین رو، جامعه مهدوی و منتظر امام زمان ضد السلام، باید در راه امام و پیشوای خود حركت نماید.
معممی مقدم خاطرنشان كرد: بقاع متبركه به عنوان، پرچمداران فرهنگ و زمینه سازان جامعه اسلامی، می بایست پیش قراولان این حركت مقدس بوده و زمینه همدلی و همراهی مردم را برای زدودن غبار فقر و محرومیت، فراهم نمایند.
مدیركل امور اجتماعی و مشاركت های سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح كرد: در برنامه تبركات مهدوی كه پیوست اجتماعی ویژه برنامه نیمه شعبان است، به دنبال آن بودیم كه زمینه مشاركت همگانی را فراهم و فرهنگ انفاق، نوع دوستی و مواسات را در میان مومنین و خیراندیشان ترویج دهیم.
وی با اشاره به فضیلت ذبح قربانی برای سلامتی امام زمان ضد السلام اضافه كرد: در این برنامه با مشاركت خوب مردم و محوریت مراكز افقِ بقاع متبركه در سرتاسر كشور، بیشتر از ۱۶۰ رأس گاو و گوسفند ذبح و بین نیازمندان توزیع شد.
معممی مقدم با اشاره به اینكه خدمت به فقرا، شرط مسلمانی و وظیفه ای همگانی است، اضافه كرد: برای خدمت هر چه بهتر به فقرا و نیازمندان، سبد غذایی بعنوان تبركات مهدوی در نظر گرفته شد كه با مشاركت خوب مردم و استفاده از منابع موقوفات مرتبط، بالغ بر ۷۸۰۰ سبد غذایی به ارزش تقریبی هر سبد ۵۰۰ هزار تومان، بین خانواده های كم برخوردار توزیع شد.
منبع:

1399/01/25
16:16:55
5.0 / 5
3372
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد