نور معرفت
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه خبر داد:

ماه رمضان امسال اعزام مبلغان و تبلیغ چهره به چهره صورت نمی گیرد

ماه رمضان امسال اعزام مبلغان و تبلیغ چهره به چهره صورت نمی گیرد

به گزارش نور معرفت حجت الاسلام روستا آزاد ضمن اعلام تعطیلی تبلیغ چهره به چهره در ماه مبارك رمضان 99 اظهار داشت: طبق ابلاغیه های ستاد مبارزه با كرونا، امسال برنامه اعزام مبلغان در ماه مبارك رمضان تعطیل خواهد بود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین سعید روستا آزاد اظهار داشت: اعزام مبلغان از كارهای ثابت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم طی چهار دهه فعالیت بوده است.
وی ضمن اعلام تعطیلی تبلیغ چهره به چهره در ماه مبارك رمضان ۹۹ اظهار داشت: طبق ابلاغیه های ستاد مبارزه با كرونا، امسال برنامه اعزام مبلغان در ماه مبارك رمضان تعطیل خواهد بود و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به سبب ممنوعیت و محدودیت جا به جایی های استانی، اعزام مبلغان از قم و سایر شعب را نخواهد داشت.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اجرای طرح های جایگزین تبلیغ چهره به چهره در ماه رمضان امسال اشاره كرد: قریب به ۱۲ هزار نفر در ماه مبارك رمضان هرسال از این دفتر به سراسر كشور اعزام می شدند اما در ماه رمضان سال جاری این امكان را نداریم و این اتفاق نخواهد افتاد و امیدواریم با طرح های جایگزینی كه تصویب و ابلاغ گردیده، بتوانیم قسمتی از آن ظرفیت ها را فعال نگه داریم.
وی افزایش پاسخگویی به سوالات دینی را یكی از طرح های مد نظر دفتر تبلیغات اسلامی برای ماه رمضان عنوان نمود اضافه كرد: قسمتی از بسته تهیه شده برای این ایام تبلیغی شامل توسعه پاسخگویی احكام است كه مركز ملی پاسخگویی به سوالات دینی دفتر تبلیغات اسلامی متولی و عهده دار این مسأله است، هم به جهت تعداد پاسخگویان و هم به جهت افزایش ساعات پاسخگویی با شماره تلفن ۰۹۶۴۰۰ در خدمت مردم عزیز خواهیم بود.
حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد با اشاره به افزایش ساعت پاسخگویی به سوالات دینی گفت: هم اكنون فعالیت این مركز قریب به ۱۰ ساعت در ۲۴ ساعت است كه ان شاء الله در ماه مبارك رمضان این ساعات افزایش پیدا خواهدنمود.
وی اظهار داشت: قسمتی از آن بسته جایگزین، مربوط به كارهای مجازی مبلغان محترم است كه در چارچوب گروه های تبلیغی به برگزاری مسابقه، پرسش و پاسخ و داستان گویی طی سال های متمادی مشغول به فعالیت هستند و در ماه مبارك رمضان این فعالیت ها پررنگ خواهد بود.
معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به فعالیت گروه های تبلیغی در ماه رمضان اشاره كرد: طبق اعلام صورت گرفته، گروه های تبلیغی در حال ارسال طرح های تبلیغی خود ویژه ماه مبارك رمضان هستند كه در صورت تأیید، ان شاءالله مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
وی به كارهای انفرادی مبلغان در ماه مبارك رمضان بوسیله فضای مجازی پرداخت و اضافه كرد: قسمتی از این بسته تبلیغی، مربوط به فعالیت فردی مبلغان است كه طی سال های مستمر به اقصی نقاط كشور مسافرت می كردند، شاید در ضمن سال آن روستاها و مناطق در ماه مبارك رمضان یا محرم از فضیلت اجتماع مؤمنانه و نماز جماعت برخوردار بودند كه امسال این محرومیت پیش آمده و مبلغان محترم بوسیله ارتباط گیری با مخاطبان خود با تأسیس كانال و گروه در فضای مجازی قسمتی از كارهای تبلیغی خودرا درباب بحث احكام، تفسیر و معارف دینی پیگیری خواهند كرد.
حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد با اشاره به برگزاری مسابقه كتابخوانی در ماه مبارك رمضان گفت: قسمتی از فعالیت ها در این ماه مربوط به برگزاری مسابقات كتابخوانی، هم برای عموم مردم در سنین مختلف و هم برای طلاب و مبلغان محترم است.
وی به حضور مبلغان نخبه دفتر تبلیغات اسلامی در ماه مبارك رمضان در رسانه ملی اشاره نمود و اشاره كرد: قسمت آخر كارهای دفتر در این ایام، همكاری با رسانه ملی و استفاده از ظرفیت رسانه برای بهره گیری هر چه بیشتر از وجود مبلغان نخبه و سخنرانان ارجمند است كه در واقع، در چارچوب یك بسته تبلیغی جایگزین ماه مبارك رمضان تهیه شده و امیدواریم با توفیق الهی بتوانیم به سرانجام برسانیم.


منبع:

1399/01/24
15:01:12
5.0 / 5
3228
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد