نور معرفت

تفاوت نیمه شعبان سال جاری با سال های گذشته

تفاوت نیمه شعبان سال جاری با سال های گذشته

به گزارش نور معرفت در شب و روز نیمه شعبان سال جاری تفاوت هایی وجود داشت. گرچه مردم درصدد ایجاد شادی و فراگیری جشن میلاد در جامعه بودند، اما سال جاری به دنبال شیوع كرونا، برخلاف سال های گذشته خیلی خبری از آذین بندی خیابان ها، پخش شیرینی و شربت و مراسم جشن و سرور در میان مردم نبود.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، در عین حال هیئتی ها و مذهبی ها و اقشار مختلف مردم در این روز باشكوه و عید نیمه شعبان به كارهای دیگری همچون خدمت رسانی و گره گشایی از كار نیازمندان مشغول بودند. گرچه مراسم مذهبی هیئت ها در مناسبت های مختلف لغو شده است، اما آن هایی كه شوق خدمت به مردم را دارند و به هر نحوی می خواهند اعیاد شعبانیه در جامعه پررونق تر باشد هر فرصتی را مغتنم شمرده و برای تزریق جشن و سرور در جامعه فعالیت می نمایند.
خیابان ۱۷ شهریور هر سال در شب نیمه شعبان شاهد آذین بندی و ایستگاه های صلواتی زیادی بود كه قدمت آن شاید به ۸۰ تا ۹۰ سال قبل می رسد، اما سال جاری با شیوع كرونا از آذین بندی و ایستگاه های صلواتی در این خیابان خبری نبود، هرچند هیئتی های این خیابان برای كسب رضایت و ترویج شور و انگیزه در میان مردم به فراخور زمان مشغول ضدعفونی كردن معابر و خودرو ها بودند تا از این طریق به احیای جشن نیمه شعبان بپردازند. هیئتی ها همینطور همپای سایر مردم و ارگان ها از همان روزهای اول شیوع كرونا و به خصوص در شب و روز نیمه شعبان به توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی كننده پرداختند و با پخش بسته های بهداشتی، فرهنگی و توزیع غذا در میان نیازمندان، نذرهای خویش را این گونه ادا كردند.
راه اندازی كاروان شادی در خیابان ها یكی دیگر از برنامه هایی بودند كه در روز میلاد امام حسین (ع) در غرب تهران اجرایی شد و بعد از آن در سایر مناطق تهران و استان های دیگر هم گسترش پیدا كرد. در این بین هیئتی ها درصدد هستند برای ماه مبارك رمضان ارزاق مورد نیاز نیازمندان را تهیه كنند. همینطور از دیگر اقدامات این ایام برگزاری جشن و احیای مراسم نیمه شعبان در فضای مجازی بود كه خیلی از هیئت های مذهبی در چارچوب حسینیه های مجازی جلسات معنوی برگزار كردند.
منبع:

1399/01/23
20:28:25
5.0 / 5
3559
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد