نور معرفت
به صورت مجازی برگزار می شود؛

گفت وگوی انتقادی با رسول جعفریان پیرامون نظراتش درباب علم و تمدن

گفت وگوی انتقادی با رسول جعفریان پیرامون نظراتش درباب علم و تمدن

به گزارش نور معرفت گفت وگوی انتقادی با رسول جعفریان، استاد و پژوهشگر تاریخ پیرامون نظراتش درباب علم و تمدن جدید، طب سنتی و.. به صورت زنده در فضای مجازی برگزار می گردد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، به همت انجمن اندیشه و قلم گفت وگوی انتقادی با رسول جعفریان، نویسنده پژوهشگر تاریخ پیرامون نظراتش درباب علم و تمدن جدید، طب سنتی و.. به صورت زنده در فضای مجازی برگزار می گردد. با فراگیر شدن بیماری كرونا، انجمن اندیشه و قلم نخستین برنامه خود در سال جدید را به گفت وگوی انتقادی با رسول جعفریان با مبحث «ما و علم و تمدن جدید» اختصاص داده كه سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹، ساعت ۱۸ از اینستاگرام انجمن اندیشه و قلم پخش زنده می شود. در دو ماه اخیر ایران و جهان دوران متفاوت كرونایی را تجربه می كنند و بلایی جهان گیر و فعلاً بی درمان سبب تشكیك در بسیاری امور شده است؛ اما همچون اظهارنظرهای مهم در عرصه فكری كشور، چند مقاله حجت الاسلام رسول جعفریان درباره علم و كم توجهی به آن در كشور ما و نقد تند مواردی چون ادعاهای طب اسلامی بود. بعضی از جملات این استاد دانشگاه تهران نظیر اینكه ایران امروز در وضعیت قرن ۱۸ اروپاست، دو قرن از تحولات علمی دنیا عقبیم، تمام طب سنتی به اندازه یك آزمایش پاستور ارزش ندارد و خرافه خواندن مطالب افرادی چون تبریزیان هم بازتاب و استقبال فراوان داشت و هم مورد نقدهای تند و تیز قرار گرفت. در این میان بلای كرونا هم مزید بر علت حمله بسیاری به علم شد و جعفریان از اینكه برخی به بهانه كرونا تصور می كنند پنبه علم و تمدن و دموكراسی زده شده، انتقاد نمود.
اما به واقع علم در جامعه ایران، حوزویان و مدیران جمهوری اسلامی چه جایگاهی دارد؟
آیا قرن هجدهمی خواندن ایران امروز یا جاهل خواندن اصحاب طب سنتی، خود دیدگاهی علمی است؟ انجمن اندیشه و قلم نخستین برنامه سال ۹۹ و ایام كرونایی را به گفت وگوی زنده و انتقادی با دكتر رسول جعفریان مختص كرده است. اهل نظر و اندیشه می توانند سوالات مد نظر خود در این حوزه را از راه كانال و صفحه اینستاگرام انجمن اندیشه و قلم ارسال نمایند و طرح سوالات و پاسخ به آنها، روز سه شنبه ۲۵ فروردین از راه صفحه اینستاگرام انجمن و حجت الاسلام جعفریان پخش زنده خواهد شد. نشانی صفحه اینستاگرام انجمن اندیشه و قلم https: //www.instagram.com/andisheqalam است

1399/01/23
13:50:12
5.0 / 5
3019
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد