نور معرفت

پیام رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت روز هنر انقلاب

پیام رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت روز هنر انقلاب

نور معرفت: هنر جهادی، هنری است همیشه در صحنه كه دوشادوش مردم، بن بست های واهی و قالب های منفعل را درهم می شكند. هنری با مردم و برای مردم كه ظرفیت های خود را باور دارد و همین باور عزت مدارانه و روح جهادی است كه دشمن را به وحشت انداخته است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین كشور طی پیامی روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان را تبریك اظهار داشت كه متن این پیام به شرح زیر است:
«از آغازین روزهای انقلاب، هنرمندان متعهد، همقدم و همدوش مردم به میدان آمدند و روح تعهد را در كالبد هنر خویش دمیدند. هم آنان كه در هشت سال جنگ تحمیلی، هنر خود را به سنگر آوردند و هم قسم با شاهدان شهید، حماسه های بزرگ این سرزمین را جاودانه كردند. آنچه آنها را به میدان آورد نه تكلیف اداری كه انگیزشی الهی و انقلابی بود كه آنها را تا پای شهادت نیز همراهی كرد. به راستی كدام وظیفه و تكلیف می تواند چنین عاشقانه هنر را به صحنه بیاورد، جز عشق به آرمان های بلند انقلابی كه ریشه در ولایت و عاشورا دارد، چندانكه سید شهیدان اهل قلم در جهاد هنری از سیم خاردار نفس عبور كرد و فارغ از هر تكلیف و وظیفه دنیایی و مادی و تنها با تاكید بر روحیه جهادی خویش در سنگر هنر ایستاد و اوج هنر خود را در شهادت به تصویر كشید تا آوینی ها و جهادگران هنرمند این انقلاب، در پرتو این چراغ روشن، مسیر جهادی خود را پیدا كنند.
اینك در گام دوم انقلاب كه تجلی عزتمداری، اقتدار، پیشرفت و شكوه ایران اسلامی است، باور داریم كه توسعه و پیشرفت تنها با اتكال به روحیه و تفكر انقلابی و جهادی امكان پذیر است. تفكری كه برخاسته از اندیشههای عاشورایی است و چون درختی ریشه دار، سر به آسمان اقتدار می ساید و میوه هایش را به مردم هدیه می كند. هنر جهادی، هنری است همیشه در صحنه كه دوشادوش مردم، بن بست های واهی و قالب های منفعل را درهم می شكند. هنری با مردم و برای مردم كه ظرفیت های خود را باور دارد و همین باور عزت مدارانه و روح جهادی است كه دشمن را به وحشت انداخته است.
به یقین نقش هنرمندان بسیجی و جهادی در عرصه خدمت رسانی، خدمتگزاری و رفع محرومیت ها نقش بی بدیلی است كه بستر و اسباب همگانی شدن فرهنگ كار و خدمت جهادی در جامعه خواهد شد و این روایت هنر انقلاب است، به پرچمداری آوینی های زمان كه با نگاهی انقلابی و جهادی هنری، رزم آفرین و پر اقتدار ایستاده اند.

روز هنر انقلاب اسلامی و روز بسیج هنرمندان را كه به نام سید شهیدان اهل قلم، شهید سیدمرتضی آوینی(ره) مزیّن و امسال مقارن با فرخنده روز میلاد منجی عالم بشریت است به تمام هنرمندان بسیجی تبریك و تهنیت عرض می كنم. سازمان بسیج مستضعفین كشور در پشتیبانی از سازمان بسیج هنرمندان بعنوان سازمان پیشگام و پیشرو در كارهای جهادی هنرمندان كه در جریان سازی هنری در تمام برهه های انقلاب و تعالی هنر فاخر ایرانی اسلامی و شكل دهی جبهه ی هنری و ادبی انقلاب با تربیت هنرمندان تراز انقلاب اسلامی، گام های موثری برداشته است، از هیچ حمایت و پشتیبانی دریغ نخواهد كرد.
ایران اسلامی به هنرمندان بسیجی و متعهد كه عاشقانه علم هنر خود را در خط مقدم جنگ نرم بر شانه گرفته اند و در صف منتظران واقعی حضرتش در زیر سایه ی ولایت ایستاده اند، می بالد. از درگاه ایزد منان، توفیق بیش از پیش، برای پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برابر منویات مقام معظم رهبری مسئلت دارم.»
منبع:

1399/01/20
22:52:28
5.0 / 5
3137
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد