نور معرفت

دفتر آیت الله سیستانی اختصاص نصف سهم مبارك امام(ع) را در زمینه درمان كرونا مجاز دانست

دفتر آیت الله سیستانی اختصاص نصف سهم مبارك امام(ع) را در زمینه درمان كرونا مجاز دانست

به گزارش نور معرفت ایسنا/قم دفتر آیت الله العظمی سیستانی در قم، با اطلاعیه ای، اختصاص نصف سهم مبارك امام(ع) به تسكین آلام بیماران و جلوگیری از ابتلای مردم به ویروس كرونا را مجاز دانست.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا دفتر آیت الله العظمی سیستانی در قم در اطلاعیه ای آورده است: حالا و در این هنگامه شگفت كه جهان با بیماری «كرونا» درگیر و بخصوص جمهوری اسلامی ایران هم به این «ابتلا» گرفتار شده، از مومنان انتظار می رود؛ صبوری پیشه كرده و سفارش ها و سفارش های پیشگیرانه وزارت بهداشت را بعنوان مسئول اصلی رویارویی با این جریان و دیگر مسؤلان را جدی گرفته و بدان عمل كنند.
این اطلاعیه حاكی است: بی شك التجاء و تضرع به درگاه الهی و توسل به خاندان عصمت و طهارت (ع) همچون مهم ترین عوامل رهیدن از این هنگامه دشوار است.
در این اطلاعیه بیان شده است: رعایت حال مبتلایان و هرگونه مساعدت به آنان برای تسریع بهبودی و تسكین آلامشان مرضی خداوند متعال است و مومنین مجازند نصف سهم مبارك امام(ع) را در این راه و هم جلوگیری از ابتلای مردم به آن مصرف كنند.
اطلاعیه آورده است: از تمام پزشكان، پرستاران و تلاشگرانی كه با تمام توان و از دل و جان در جهت سلامت مردم عزیز در حال مبارزه با این ویروس فراگیر هستند، تشكر می نماییم و از خداوند علیم و حكیم سلامت و توفیق برای ایشان مسالت داریم.
در انتها این اطلاعیه تاكید شده است: ضمن سفارش به شكیبائی و هوشمندی، برای بیماران عزیز شفای عاجل و درگذشتگان رحمت و غفران الهی مسالت می نماییم.
بیماری كرونا از نظر مبتلا شدن و میزان و شدت تلفات، خطرناك تر از آنفولانزا نیست؛ ازاین رو جایی برای ترس و وحشت مردم نیست و شهروندان تنها باید مراقبت های پزشكی و بهداشتی را جدی بگیرند؛ استفاده از ماسك، پرهیز از روبوسی و دست دادن و سایر مواردی كه در این خصوص سفارش شده، بیش ازپیش مورد تاكید كارشناسان است.
منبع:

1398/12/15
19:19:30
5.0 / 5
3543
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد