نور معرفت

سفارش مرجع تقلید شیعیان نبست به توسل به حضرت زهرا(س) در زمان بروز مشكلات

سفارش مرجع تقلید شیعیان نبست به توسل به حضرت زهرا(س) در زمان بروز مشكلات

نور معرفت: ایسنا/قم مرجع تقلید شیعیان بر ضرورت توسل به ساحت قدسی حضرت زهرا(س) در زمان بروز مشكلات شخصی و جامعه تاكید نمود.


آیت الله مكارم شیرازی ظهر امروز در مراسم سوگواری شهادت حضرت صدیقه طاهره(ع) كه با حضور علما، اساتید، شخصیت ها و دیگر اقشار مردمی در مدرسه امام امیرالمؤمنین(ع) انجام شد با ذكر این مطلب كهتوسل به حضرت زهرا(ع) مشكلات را حل می كند، اظهار داشت: در زمانی كه مشكلات داخلی و خارجی ما را احاطه كرده باید به حضرت زهرا(س) توسل نماییم.
وی ادامه داد: برخلاف آنچه امروز غربی ها ادعای دفاع از حقوق بانوان می كنند، حقوق و حیثیت و حرمت زنان را در هم شكستند. اگر بخواهیم یك جامعه فاسد را اصلاح نماییم باید نظام ارزشی آن تغییر كند. برمبنای قرآن و آموزه های دینی ملاك برتری انسان ها تقوا است نه زخارف دنیوی؛ جاهلیت عرب صدر اسلام ارزش را در زر و زیور و امثال آن می دانستند.
آیت الله مكارم شیرازی با بیان این مطلب كه نظام ارزشی جامعه باید اصلاح گردد تا مشكلات حل شود، یادآورشد: اگر بخواهیم تنها ظاهر را اصلاح نماییم باطن اصلاح نخواهد شد، از نظر اسلام شخصیت انسان به تقوا بستگی دارد و در این بین تفاوتی بین زن و مرد نیست.
وی با اشاره به تكریم فوق العاده حضرت زهرا(س) توسط پیامبر اكرم(ص) اظهاركرد: این توجه پیامبر اسلام(ص) به دختر بزرگوارشان، علاوه بر اثبات مقام و جایگاهی كه حضرت زهرا(ع) داشت، به جامعه آن زمان نشان داد دخترانی كه زنده به گور می شدند، چه ارج و قربی نزد حضرت رسول الله(ص) دارند.
مرجع تقلید شیعیان یادآورشد: با مراجعه به احادیثه فراوان از اهل سنت درباب جایگاه حضرت زهرا(س)مشاهده می نماییم كه اهل سنت هم به مقام و جایگاه رفیع و بی نظیر دختر بزرگوار حضرت رسول(ص) اذعان داشته و حضرت زهرا(ع) را سیده نساءالعالمین می دانستند.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه اظهار داشت: پیامبر(ص) با كنار زدن رسوم و سنت های غلط و انحرافی جاهلیت عرب و نظام ارزشی كه مبتنی بر ارزش های ناب اسلامی حاكم كردند، زن را صاحب شخصیت كردند.
آیت الله مكارم شیرازی با ذكر این مطلب كه غرب نگاه ابزاری به زن دارد، یادآورشد: دنیای غرب گرچه در ظاهر دم از حقوق بانوان می زنند، اما در عمل زن را ابزاری برای مطامع دنیوی و هوسرانی خود قرار داده اند.
وی اشاره كرد: در دنیای امروز و در كشور آمریكا همچنان نژاد پرستی موج می زند و سیاه پوستان در معرض فشارهای بسیاری هستند اما در اسلام ملاك برتری تقوا و عمل صالح است و نژاد، قوم و قبیله معیار نیست.
منبع:

1398/11/10
11:12:26
5.0 / 5
3999
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد