نور معرفت
حجت الاسلام شهریاری:

تكیه كردن به ظالمین، خلاف نص قرآن است

تكیه كردن به ظالمین، خلاف نص قرآن است

نور معرفت: تعدادی از علمای شورای همبستگی ملی پاكستان به ریاست «لیاقت بلوچ» با حضور در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین شهریاری دبیركل این مجمع دیدار و گفت و گو كردند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، تعدادی از علمای شورای همبستگی ملی پاكستان عصر روز دوشنبه با حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری دبیر كل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفت و گو كردند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری در این دیدار ضمن تشریح كارهای مجمع تقریب اظهار داشت: زمانی امت اسلامی شكل می گیرد كه آیات قرآن و روایات پیامبر اكرم (ص) را دستور العمل های خود قرار دهیم.

ایشان سپس با اشاره به حضور باشكوه و بی نظیر مردم ایران و عراق در تشییع پیكر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس اظهار داشت: خاصیت این دو شهید بزرگوار و گرانقدر چه می تواند باشد كه چنین تشییع باشكوهی را رقم زده است؟ جز اینكه متقی بودند و از جان و هستی خودشان در راه امت اسلام و مبارزه با تروریست هایی كه فجایع زیادی را در دنیا به بار آوردند و عفت عمومی را لكه دار كردند، گذشتند.

دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اضافه كرد: سردار سلیمانی بنده خالص خدا بود و هركسی كه به خدا متصل شود خداوند او را بزرگ خواهدنمود.

شهریاری با طرح سوالاتی اظهار داشت: آیا كشور های اسلامی مسئولیتی در قبال امت اسلام ندارند؟ آیا امرا و حكام اسلامی مسئولیتی در قبال اسلام ندارند؟

وی با اشاره به اینكه چرا باید بلاد مسلمین اینگونه آماج حملات داعشی ها شود، اشاره كرد: ما باید متوجه باشیم كه امروز دشمن بزرگ ما آمریكا و اسرائیل است.

دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه با انتقاد از كرنش برخی كشورهای عربی در مقابل ابرقدرت ها اظهار داشت: روسای بعضی از كشورهای اسلامی جرات حرف زدن راجع به آمریكا را ندارند؛ چرا یك رهبر مسلمان باید از اینها بترسد؟ حال آنكه درس بزرگ اسلام مقابله با ظلم و جور است و اگر كسی به آن عمل نكند به آیات قرآن عمل نكرده است.

وی باتاكید بر اینكه تكیه كردن به ظالمین خلاف نص قرآن است، اظهار نمود: آیا عاقبت «مرسی رئیس جمهور سابق مصر» برای ما یك درس نیست؟ او خواست به سعودی ها و حكام آمریكا تكیه كند و عاقبتش را دیدیم.

شهریاری خطاب به هیات پاكستانی اظهار داشت: اوامر الهی متوجه شما كه در پاكستان از نخبگان هستید هم می شود؛ شما وظایفی دارید و آن نصیحت امرا و حكام خودتان است كه نباید به خاطر مال دنیا و ارتباطات دنیایی به آمریكایی ها، سعودی ها واستكبار اطمینان نماییم، چونكه آنها ظالم هستند و تكیه كردن به آنها خلاف نص قرآن است؛ باید آگاه باشیم، اگر سعودی ها و آمریكایی ها فرصت كنند از ایران و پاكستان و... هیچ سرمایه ای باقی نمی گذارند و همه را به یغما می برند، پس نباید از آمریكا و اذناب آن حمایت كرد.

دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطر اضافه كرد: یكی از نقشه های شوم استكبار، ایجاد تفرقه در میان امت اسلامی است و دشمنان دراین زمینه بر اعتقادات شیعه وسنی تمركز می كنند و با این ابزارها ما را درگیر اختلاف با یكدیگر می كنند و در نتیجه منابع كشورهای اسلامی را به یغما می برند.
وی ادامه داد: همه ما امت اسلام باید متوجه باشیم كه زیر خیمه رسول الله (ص) زندگی می نماییم و رفتار ما باید به شكلی باشد كه نشان دهیم پیامبر گرامی اسلام (ص) الگوی ما است؛ رسول خدا(ص) حتی منافقین را نیز زیر چتر اسلام جا داد و این نشان دهنده این است كه ما باید تحمل خودرا در مقابل یكدیگر بالا ببریم؛ چرا باید در خیابان های كراچی شاهد چنین كشتارهایی باشیم؟ این خلاف سنت رسول الله(ص) است.

در ادامه این دیدار لیاقت بلوچ- دبیر كل جماعت اسلامی پاكستان- ضمن تسلیت به مناسبت شهادت سردار قاسم سلیمانی از كارنامه كارهای ایشان در طول دوران حیاتشان قدردانی نمود.
وی ادامه داد: امت اسلام شهدا را تاج سر خود می دانند؛ شهدا عظمتی از ناحیه پرودگار كسب كرده اند و كسی كه در راه حق ایثار كند پرودگار فرشته هایی را نازل می ‎كند كه برای او دعا می كنند.

لیاقت بلوچ در ادامه به كوشش های مقام معظم رهبری برای ایجاد وحدت بین مسلمانان جهان اشاره نمود و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران توانست مردم را بیدار و وحدت بین آنها را بیشتر كند تا در مقابل استكبار و چالش ها ایستادگی كنند.

وی با ابراز خوشنودی از روابط خوب ایران و عراق اظهار نمود: ما در پاكستان هم روابط خوبی با جمهوری اسلامی ایران داریم اما باتوجه به اینكه بیشتر مردم پاكستان سنی مذهب هستند، روابط بین دو كشور باید مستحكم تر شود تا الگویی برای جهان اسلام باشیم.

لیاقت بلوچ با اشاره به اینكه مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نقش خوبی در وحدت بین مسلمانان داشته است، اشاره كرد: ما خواهان توسعه كارهای این مجمع هستیم.

ایشان سپس با اشاره به كارهای مجمع تقریب در زمینه فلسطین و قدس، خواهان افزایش كارهای این مجمع در زمینه مسلمانان كشمیر شد و اظهار داشت: كشمیر نزدیك ۱۸ میلیون مسلمان دارد كه تحت ظلم هندوها هستند و امیدواریم كه در كارهای مجمع تقریب بیشتر به مسلمانان این كشور پرداخته شود.

لیاقت بلوچ درانتها اشاره كرد: كه مسلمانان باید به این نكته توجه نمایند كه از گفتن عبارات و اصطلاحاتی كه ممكنست سبب حساسیت پیروان مذاهب و ادیان شود، پرهیز كنند.1398/11/01
21:55:54
5.0 / 5
4405
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد