نور معرفت

۷۰ استاد برجسته دانشگاه خادم افتخاری آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) شدند

۷۰ استاد برجسته دانشگاه خادم افتخاری آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) شدند

نور معرفت: هفتاد نفر از اساتید و نخبگان دانشگاه علم و صنعت با حضور در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) و تلبّس به لباس خدمت افتخاری به این بارگاه ملكوتی، با آیت الله محمدی ری شهری دیدار كردند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، در این دیدار آیت الله محمدی ری شهری با اشاره به اهمیت و جایگاه خدمت به حضرت عبدالعظیم(ع) اظهار داشت: بزرگواری كه توفیق خدمتگزاری به آن برای ما حاصل شده، از بزرگان خاندان رسالت علیهم السلام است.
آیت الله محمدی ری شهری با بیان مسئولیت های خود خصوصاً در دهه اول انقلاب اسلامی اظهار نمود: بركات خدمتگزاری در این مكان مقدس از تمامی مسئولیت هایی كه اینجانب در نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته ام بیشتر بوده است و امروز این توفیق برای شما اساتید ارجمند حاصل شده، پس باید قدردان این نعمت بزرگ الهی باشیم.
رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با اشاره به جایگاه والای حضرت عبدالعظیم(ع) بیان كرد: در بین امامزادگان تنها امامزاده ای كه طبق آنچه از امام هادی(ع) نقل شده زیارتش برابر با زیارت سیدالشّهداء است، حضرت عبدالعظیم(ع) است.
وی ادامه داد: هدف ما در این آستان نورانی و تأسیس دارالحدیث، دانشگاه و پژوهشگاه قرآن و حدیث، احیاء امر دوده علیهم السلام و كمك به زمینه سازی فرهنگی حكومت جهانی اسلام و نشر آثار دوده علیهم السلام و رساندن پیام این خاندان به جهانیان است.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) بیان كرد: طبق روایات، محبت و ارتباط با دوده علیهم السلام آثار فراوانی دارد كه یكی از آثار آن زمانی ظاهر می شود كه انسان مؤمن از این دنیا رخت بر می بندد و هنگام ورود به عالم برزخ وقتیكه پیامبر و ارواح پاك دوده را زیارت و با بشارت آنها مؤمن، با عشق و علاقه جان می دهد و علاقه ای بر بقاء در دنیا ندارد.
آیت الله محمدی ری شهری اضافه كرد: در بین علماء و محبّین دوده علیهم السلام كه ارتباط عمیقی با خاندان رسالت علیهم السلام داشته اند، متعدّد دیده شده كه در هنگام مرگ و عروج به عالم آخرت، دوده به دیدار ایشان آمده اند كه این نشان از جایگاه والای عشق و محبت به این خاندان الهی است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اهمیت خدمتگزاری به این بارگاه ملكوتی اظهار داشت: توفیق خدمت به این سلاله پاك امام حسن مجتبی(ع) سبب بركت زندگی انسان می شود كه این توفیق امری وجدانی است، ما این احساس را كردیم و ان شاء الله شما نیز احساس خواهید كرد.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) بیان داشت: اساتید دانشگاهی در حوزه تخصصی خودشان با نیّت خدمت به حضرت عبدالعظیم(ع) و جدّ غریب ایشان حضرت امام حسن مجتبی(ع) قسمتی از خدمات خودرا به نام خدمتگزار این آستان ارائه نمایند و ما هدفی جز كسب رضای خداوند و خاندان رسالت علیهم السلام نداریم.
رئیس دانشگاه قرآن و حدیث اضافه كرد: برنامه خدمت افتخاری اساتید دانشگاه علم و صنعت، به عنوان الگوی اولیه بوده و ان شاءالله برای سایر دانشگاه های كشور نیز تعمیم داده خواهد شد.
آیت الله محمدی ری شهری درانتها اشاره كرد: در امتداد تحقّق بیان مقام معظم رهبری درباب بقاع متبركه كه باید قطب فرهنگی شوند، بی گمان خدمت به مردم با نام دوده علیهم السلام موجبات تحقّق این هدف مهم را فراهم می آورد.
در ابتدای این دیدار، محمدحسن شجاعی فرد، از خادمین افتخاری این آستان و رابط آستان مقدس با اساتید مفتخر به خدمت در این آستان مقدس، به معرفی اساتید حاضر در جلسه پرداخت.
شجاعی فرد اظهار داشت: در بین ۷۰ استادِ توفیق یافته به خدمت به آستان حضرت سیدالكریم(ع)، ۱۱ نفر از بانوان، چهره های برجسته علمی واجرائی همچون معاون وزیر علوم و تحقیقات، رئیس دانشگاه علم و صنعت، مدیران ستادی دانشگاه، روسای برخی از دانشكده ها، تعدادی از اساتید پژوهشگر برتر دانشگاه و عده ای از دانشمندان برتر یك درصد جهان حضور دارند.
وی ادامه داد: این اساتید خادم، علاوه بر حضور تشرفی در حرم مطهر، برمبنای تخصص های علمی و فردی، به همكاری و فعالیت در كارگروه های تعریف شده به خدمت در آستان مقدس وعامه مردم برای مشاوره های تخصصی خواهند پرداخت.
در انتهای این مراسم نیز احكام خدمت افتخاری در آستان مقدّس توسط آیت الله محمدی ری شهری، تولیت آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم(ع) به اساتید و نخبگان دانشگاه علم و صنعت اعطاء شد و در ادامه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت آیت الله محمدی ری شهری اقامه گردید.منبع:

1398/11/01
19:39:58
5.0 / 5
4701
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد