نور معرفت
در دیدار رییس سازمان فرهنگی هنری و اسقف اعظم ارامنه تهران مطرح شد:

سركیسیان: ادیان دلیلی برای جدایی نیستند

سركیسیان: ادیان دلیلی برای جدایی نیستند

به گزارش نور معرفت رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حضور در كلیسای سركیس مقدس با «سبوه سركیسیان» اسقف اعظم ارامنه تهران دیدار كرد؛ امرودی در این دیدار با اشاره به جنایاتی كه داعش در عراق و سوریه در مقابل مسلمانان و مسیحیان انجام داد، تصریح كرد كه مسلمانان و مسیحیان ایران در اعصار مختلف در كنار یكدیگر زندگی كرده اند و الگوی همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان هستند.


به گزارش نور معرفت به نقل از رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حجت الاسلام میثم امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به همراه برخی از مدیران این سازمان روز دوشنبه دوم دی ماه در آستانه سال نو میلادی و سالروز میلاد حضرت عیسی(ع) با حضور در كلیسای سركیس مقدس با سبوه سركیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران دیدار نمود.
حجت الاسلام امرودی رئیس سازمان فرهنگی هنری در دیدار با اسقف سبوه سركیسیان با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف هنری و فرهنگی با محوریت هموطنان ارامنه در شهرداری تهران عنوان كرد: بین دو دین اسلام و مسیحیت نزدیكی ها و اشتراكات زیادی وجود دارد و خیلی از آموزه های اسلام و مسیحیت در یك راستا قرار دارد.
رئیس سازمان فرهنگی هنری با اشاره به اینكه فلسطین پایتخت مسیحیت، یهودیت و اسلام است، اشاره كرد: همانطور كه مقام معظم رهبری بارها فرموده اند قائل به تأسیس كشور تاریخی و یكپارچه فلسطین از بحر تا نهر هستیم كه در آن همه فلسطینی های اصیل چه یهودی، مسیحی و مسلمان در كنار هم زندگی خواهند كرد. ما مسجدالاقصی را پایتخت ابدی فلسطین، پایتخت جهان اسلام و پایتخت توحید عالم می دانیم و ان شاءالله بزودی آزادی آنرا با همت مجاهدان و بندگان صالح خداوند شاهد خواهیم بود.
در ادامه سبوه سركیسیان اسقف اعظم ارامنه تهران به رئیس سازمان فرهنگی هنری خیر مقدم گفت و با بیان آیاتی از قرآن كریم اشاره كرد: در قرآن قید شده با افرادی كه به خدا و معاد اعتقاد دارند، جنگ نكنید. در صورتیكه گروه های تكفیری مانند داعش كاملاً مخالف با این عمل كرده اند و با این كار به اسلام و ادیان بی احترامی كردند. قرآن می گوید شما را خلق كردیم زن و مرد و در قبایل مختلف كه همدیگر را بشناسید. در میان شما محترم ترین فرد كسی است كه ایمان بیاورد.
وی افزود: همه ادیان در كتب مقدسشان بر دوست داشتن یكدیگر و حركت به سمت خداشناسی تاكید می كنند و اشخاصی كه در راه خدا از خودگذشتگی می كنند، بسیار محترم هستند. بدون شك اگر امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را رقم زدند، به خاطر این بود كه باور داشتند در راه خدا قدم بر می دارند. خدا راه را به ما نشان داده و این ما هستیم كه گاهی در این راه كوتاهی می نماییم. ما انسان هستیم و در انجام وظایفمان ضعیف عمل می نماییم. این ایام موقعیت مناسبی است كه ما در خودمان بازبینی نماییم. چنین دیدارهایی حس همراهی و دوستی متقابل را در ما زنده می كند و بسیار از این دیدار خرسند هستم.
اسقف اعظم ارامنه تهران با اشاره به اشتراكات موجود بین اسلام و مسیحیت اظهار داشت: ادیان دلیلی برای جدایی نیستند و خداوند ما را بعنوان جانشین خود خلق كرده و روح خودش را در ما قرار داده است. ما وظیفه داریم با همدلی تلاش نماییم تا تصویر به وجود آمده ای را كه ادیان بر ضد هم هستند، از بین ببریم.
او در آخر با تاكید بر اینكه همجنسگرایی از مظاهر تخطی و فساد است، اظهار داشت: خدا ما را خلق كرده كه مسئولیتمان در این دنیا را انجام دهیم، نه اینكه از قوانین و قواعد ادیان تخطی نماییم. در این ایام دعا می نماییم كه انسان ها برای بهتر زیستن و دوست داشتن یكدیگر زندگی كنند و به تعالیم خداوند عمل كنند.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همین طور در حاشیه این دیدار ضمن ادای احترام به یادبود شهدای ارامنه، از محل عبادتگاه كلیسای سركیس مقدس بازدید كرد.1398/10/04
14:37:10
5.0 / 5
4275
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد