نور معرفت

کتاب الحسین الشهید و القرآن المجید منتشر گردید

کتاب الحسین الشهید و القرآن المجید منتشر گردید

نور معرفت: «کتاب الحسین الشهید و القرآن المجید» حاصل تحقیق و تفحص در منابع روایی، قرآنی و تاریخی سیدالشهدا مقابل السلام، تألیف علی عشرتی منتشر گردید.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، «کتاب الحسین الشهید و القرآن المجید» که حاصل تحقیق و تفحص در منابع روایی، قرآنی و تاریخی سیدالشهدا مقابل السلام توسط علی عشرتی است در ۳۹۰ صفحه به زبان عربی به چاپ رسید و منتشر گردید.
در این کتاب تلاش شده است که تمام منابع و مآخذ در رابطه با امام حسین و قرآن جمع آوری شود تا یک کار جامع و کاربردی به مخاطب ارائه شود. وجه تمایز این کتاب در پیشگفتار محقق در ابتدا کتاب در بیان فرق بین واژه تلاوت و قرآئت آمده است.
در این کتاب، محوریت امام به عنوان تالی کتاب الله واضح است.
یکی از نکات قابل توجه در این کتاب موضوع های طرح شده در این کتاب است که عبارتند از «آیاتی که در شان سیدالشهدا نازل شده است»، «آیاتی که امام در زمان حیات مبارکشان در مواضع مختلف تلاوت نموده اند»، «آیاتی که امام در زمان حیات مبارکشان تفسیر نموده اند»، «تلاوت آیه استرجاع در مواضع مختلف»، «تلاوت آیات در خطبه های امام در کربلا»، «تلاوت آیات توسط راس مطهر امام واعجاز سر مطهر ابا عبدالله».
این کتاب در انتشارات مصابیح الدجی به چاپ رسیده است و علاقه مندان برای تهیه می توانند به درگاه های فروش این انتشارات مراجعه کنند. بناست در آینده نزدیک ترجمه های این کتاب به زبان فارسی و... هم منتشر شود.

1403/04/12
19:25:35
5.0 / 5
98
تگها: امام , قرآن
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد