نور معرفت

هنرنمایی قاریان زنجانی در جلسه تلاوت و استماع قرآن

هنرنمایی قاریان زنجانی در جلسه تلاوت و استماع قرآن

نور معرفت: هفدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم، باحضور تعدادی از پیشکسوتان، قاریان، حافظان و فعالان قرآنی و برقراری ارتباط برخط تصویری با قرآنیان سراسر کشور در حسینیه الزهرا (س) اجرا شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، هفدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم، با حضور تعدادی از پیشکسوتان، قاریان، حافظان و فعالان قرآنی و برقراری ارتباط برخط تصویری با قرآنیان سراسر کشور، چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، بعد از موعد نماز مغرب و عشاء در مجتمع امام خمینی (ره)، حسینیه الزهرا (س) شروع شد و بیش از دو ساعت به طول انجامید.

این محفل که پذیرای مهمانان ویژه قرآنی از استان زنجان بود، از طرف محمود رنگرز از قاریان ممتاز و پیشکسوت زنجان و کشور اداره شد.

وی در خلال این جلسه، با اشاره به توفیقات مختلف قرآنی استان زنجان، رشد جریان حرفه ای قرائت و حفظ قرآن در این استان، کسب رتبه های برتر در رقابت های ملی و بین المللی، توسعه فعالیت تشکل های قرآنی و اقدامات مؤثر دارالقرآن الکریم استان را همچون دستاوردهای مهم استان زنجان برشمرد و اظهار داشت: این فعالیت ها با شتاب بسیار خوبی به پیش می رود.

رنگرز، از میزبانان جلسه تلاوت و استماع که فرصت حضور و معرفی چهره ها و ظرفیتهای قرآنی زنجان در این مراسم پرمخاطب را فراهم کردند تقدیر کرد.

بدین سبب گزارش، تلاوت قراء زنجانی شامل یوسف قنبری، حسین قبادی، میثم محمدی، جعفر مرادی، سیدوحید موسوی و اجرای دعا و مناجات توسط فریبرز اسکندری، همچون برنامه های این محفل بود.

مسعود موحدی راد از قاریان ممتاز خراسان رضوی هم میهمان دیگر این مراسم بود که به تلاوت آیاتی از قرآن کریم پرداخت.

در بخش دیگری از هفدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم، محمدتقی میرزاجانی، معاون آموزش، پژوهش و ارتباطات شورای عالی قرآن، ضمن خیرمقدم به جامعه قرآنی استان زنجان، اظهار داشت: همت شما قرآنیان عزیز که رنج سفر را بر خود هموار کردید و با انگیزه و اشتیاق در این برنامه حاضر شدید و به اجرای برنامه پرداختید قابل تحسین و بسیار باارزش است.

وی، برای میزبانی قرآنیان سایر استان هایی که مایل به حضور در این محفل هستند، اعلام آمادگی کرد.

در ادامه جلسه، حجت الاسلام صداقت نژاد، مشاور ارشد سازمان دارالقرآن الکریم و پژوهشگر قرآنی، گزیده ای از مفاهیم آیات ۷۵ تا آخر سوره واقعه را بیان کرد، سپس همین آیات توسط محمود رنگرز تلاوت شد.

پخش دو میان برنامه تصویری با موضوع جریانات اخیر در غزه و بیان رهبر معظم انقلاب درباب کتاب زندگی بودن قرآن کریم، از دیگر برنامه های هفدهمین جلسه تلاوت و استماع بود.

جلسات ماهانه تلاوت و استماع قرآن کریم، به همت شورای عالی قرآن، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان دارالقرآن الکریم انجام می شود.


منبع:

1402/08/26
19:51:14
5.0 / 5
101
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد