نور معرفت

اضافه شدن 20 هزار هنرمند به صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم

اضافه شدن 20 هزار هنرمند به صندوق اعتباری هنر در دولت سیزدهم

نور معرفت: معاون اعضای صندوق اعتباری هنر از تشکیل «جامع ترین بانک اطلاعات هنرمندان» از طرف این مجموعه آگاهی داد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، مسلم کریمی با بیان این خبر و تشریح نحوه روند تشکیل این بانک اطلاعات جامع ویژه هنرمندان، اظهار داشت: اعضـای صندوق شامل، هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران و فعالان قرآن و عترت هستند که لیست و تعاریف هـر یـک در آییـن نامـه اجرایـی عضویـت صنـدوق، تعییـن شـده اسـت.
معاون صندوق اعتباری هنر در ادامه با اشاره به فلسفه وجودی تأسیس این صندوق در خصوص رفع دغدغه اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسر کشور، اشاره کرد: پشتیبانی از این قشر فرهیخته همیشه مورد تاکید صندوق اعتباری هنر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.
وی افزود: با استقرار تیم جدید مدیریتی در دولت مردمی و بررسی های انجام شده از بانک اطلاعات اعضا مشخص شد، اطلاعات اندکی از اعضای تحت پوشش در اختیار صندوق است به طوریکه خیلی از هنرمندان و اعضای این صندوق با وجود عضویت چندساله، هیچگونه ارتباطی با صندوق نداشتند.
پرونده های ناقص هنرمندان مانع صندوق اعتباری هنر
کریمی سپس اظهار داشت: حجم زیاد اطلاعات و پرونده های ناقص از سالیان گذشته که از اعتبارسنجی درستی برخوردار نبود با اهمیت ترین مانع بر سر راه رسیدن به اهداف، این صندوق بود. بدین جهت صندوق قبل از اجرای هر برنامه ای و تعیین هدف گذاری های اصلی، نیازمند ساماندهی و طبقه بندی بانک اطلاعاتی اعضا بود.
معاون اعضای صندوق اعتباری هنر در ادامه درباره ی ملاک عضویت برای صندوق اشاره کرد: پروفایل هایی که تکمیل شده و همین طور معرفی نامه معتبر از معاونت های تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استانی این وزارتخانه، ملاک عضویت برای صندوق است. صندوق اعتباری هنر با روش های مختلف شامل انتشار اخبار و ارسال پیامک به اعضا، مبادرت به اطلاع رسانی در چندین مرحله کرده است.
وی افزود: در سال ۱۴۰۱ با تلاش همکاران صندوق، تشکیل کارگروه های استانی و همکاری خوب معاونت ها و خانه ها، اکثریت اعضای صندوق نسبت به تکمیل پرونده عضویت خود اقدام نمودند. بدین جهت برمبنای این بانک اطلاعاتی و تکیه بر آمار و اطلاعات پالایش شده آن، داده قابل اتکا و قابل بهره برداری برای توسعه شبکه حمایتی و بهبود کیفیت خدمات صندوق بدست آمد تا جایی که تعداد اعضای صندوق هنر که در شروع آغاز به کار دولت سیزدهم حدود ۸۰ هزار عضو داشت، امروز با گذشت دو سال، این آمار به حدود ۱۰۰ هزار نفر بالا رفته است.
بگفته کریمی، بر طبق بخشنامه عضویت و لزوم تمدید اعتبار عضویت در بازه زمانی سه ساله، تمامی اعضا در پروسه بروزرسانی اطلاعات خود قرار گرفته اند و با تکمیل این روند، بانک اطلاعاتی جامعی شکل گرفته است.
۲۰ هزار هنرمند در دولت سیزدهم به صندوق اعتباری هنر اضافه شدند
معاون اعضای صندوق اعتباری هنر همین طور ترکیب اعضای این صندوق را در چهارگروه هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران و اصحاب رسانه و فعالان قرآن و عترت برشمرد و اظهار داشت: سینما، موسیقی، هنرهای تجسمی و نمایشی در گروه هنرمندان، پژوهشگران، پدیدآورندگان کتب، نویسندگان دارای اثر نیز در گروه نویسندگان، روزنامه نگار، مدیرمسئول، سردبیر، مقاله نویس، خبرنگار عکاس، مترجم و مفسر، مدیرهنری، طراح گرافیک، طراح کاریکاتور و عکاس در گروه روزنامه نگاران و اصحاب رسانه و کتابت، کتاب آرایی و تذهیب قرآن کریم، آواها و نغمات دینی، قاریان و حافظان قرآن کریم نیز در گروه فعالان قرآن و عترت در ترکیب اعضای این صندوق قرار می گیرند.
به گفته ی ایشان، فقط در دولت مردمی بیش از ۲۰ هزار نفر از هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران و فعالان قرآن و عترت به عضویت صندوق اعتباری هنر درآمدند.
کریمی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: صندوق اعتباری هنر بنا بر وظیفه ذاتی خود در پشتیبانی از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران کشور بدنبال گسترش چتر حمایتی خود در سراسر کشور است. بر این اساس در نظر دارد با اجرای برنامه های اقتصادی در عرصه های فرهنگی و هنری، زمینه های توانمندسازی دست اندرکاران بخش های مختلف فرهنگی و هنری را فراهم نموده تا نقش حمایتگر خودرا بصورت پایدار ایفا کند.
مسلم کریمی در آخر با اشاره به تلاش، فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته توسط صندوق اعتباری هنر در سال گذشته، اظهار امیدواری کرد: دست در دست هم با استمرار فعالیت ها و غنیمت شمردن فرصت خدمت گزاری، بتوانیم بیش از پیش رضایتمندی اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت سراسرکشور را فراهم نموده و بتوانیم پویا و با عزمی جهادی مجموعه ای پیشرو در ارائه خدمات و تسهیلات به قشر فرهیخته فرهنگ و هنر در کشور را رقم بزنیم.


منبع:

1402/05/31
10:32:14
5.0 / 5
188
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد