نور معرفت

بدون امر به معروف و نهی از منکر اصلاحات دروغی بیش نیست

بدون امر به معروف و نهی از منکر اصلاحات دروغی بیش نیست

به گزارش نور معرفت، یک استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه اگر قصد اصلاح حقیقی دارید مسیر صحیح امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: در هر نقطه دنیا و در هر زمانی شعار اصلاحات طرفدار دارد و اصلاح وضعیت موجود شعار قسنگی است اما این که افراد چه طور اصلاح می کنند و چه نگاهی در اصلاح دارند مهم می باشد. امام حسین(ع) برای اصلاح واقعی ابتدا امر به معروف و نهی از منکر را مطرح می کنند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی منصوریان دامغانی -استاد حوزه و دانشگاه- در سلسله جلسات عوامل مانائی قیام حسینی ضمن اشاره به بیان امام در مورد اهداف قیامش اظهار داشت: امام حسین(ع) می فرمایند«إنَّما خَرجْتُ لِطَلَبِ إلاصلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی، أُُریدُ أنْ آَمُرَ بالمَعروفِ و أنهی عَنِ المنکَرِ وَ اَسیرُ بِسیرَةِ جَدّی و أبی»، برپایه این بیان امام حسین ضد السلام برای اصلاح چهار برنامه را در نظر دارند:
۱. امر به معروف
۲. نهی از منکر
۳. عمل به سیره جدشان رسول خدا صلی الله ضد و آله و
۴. عمل به سیره پدر بزرگوارشان حضرت امیرالمؤمنین علی ضد السلام
وی افزود: یکی از عناصر مانایی نهضت امام آن است که قصد اصلاح دارند. هرکس در هر زمان و مکان شعار اصلاح بدهد مورد استقبال واقع می شود. اما مساله آنجاست که چگونه می خواهد اصلاح نماید و نگاهش در اصلاحات چیست، در اصلاحات نگاهش اینست که ولایت را بزند یا ولایت را تقویت کند.
این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: در هر نقطه دنیا و در هر زمانی شعار اصلاحات طرفدار دارد و اصلاح وضعیت موجود شعار قسنگی است اما این که افراد چه طور اصلاح می کنند و چه نگاهی در اصلاح دارند مهم می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین منصوریان دامغانی ابراز کرد: امام حسین ضد السلام می خواهد اصلاح واقعی کند، برای این منظور ابتدا امر به معروف و نهی از منکر را مطرح می کنند. ازاین رو اگر کسی می گوید می خواهد اصلاحات کند اما امر به معروف نکند دروغ می گوید و می خواهد مردم را منحرف کند.
وی ادامه داد: وقتی پای امر به معروف به وسط می آید برخی معتقدند همه آزادند اما این درست نیست، مگر برخی داد نمی زنید اصلاحات حسینی می کنید، در شرایط فعلی نخستین گام در این راه چیست، آیا این نیست که لباس و پوشش زنان را باید درست نماییم. آیا اصلاحات حسینی این نیست که به برخی بگوئیم دست تان را از جیب مردم در بیاورید، آیا اصلاحات زیر بار ظلم یزید زمان خود نرفتن نیست، اما دراین میان برخی امر به معروف که نمی کنند بلکه تا کمر هم جلوی یزید زمان خود خم می شوند پس کلمه اصلاحات این افراد دروغ است.منبع:

1402/05/12
13:13:57
5.0 / 5
259
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد