نور معرفت

پیام رئیس سازمان امور دینی ترکیه بمناسبت روز عاشورا

پیام رئیس سازمان امور دینی ترکیه بمناسبت روز عاشورا

نور معرفت: به گزارش نور معرفت، رئیس سازمان امور دینی ترکیه اظهار امیدواری کرد که روز عاشورا در تقویت وحدت و برادری مسلمانان موثر باشد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، علی ارباش، رییس سازمان امور دینی ترکیه با انتشار پیامی به مناسبت ۱۰ محرم، روز عاشورا اظهار امیدواری کرد که این روز در تقویت وحدت و برادری مسلمانان موثر باشد.
ارباش در این پیام نوشت: ۱۳۸۴ سال پیش در چنین روزی حضرت حسین(ع) و بیش از ۷۰ نفر از همراهان او با شکنجه های مختلف در کربلا شهید شدند. فاجعه کربلا به عنوان یکی از الیم ترین حوادث در تاریخ اسلام، درد و عزای مشترک امت محمد (ص) فارغ از فرقه آنها در سرتاسر جهان است.
رئیس سازمان امور دینی ترکیه اشاره کرد: حادثه کربلا به ما که به همین قبله روی می آوریم، ارزش روابط برادرانه و اهمیت حفظ اتحاد و همبستگی خودرا یادآوری می کند.
ارباش اضافه کرد: یاد تمام شهدای ما خصوصاً حضرت حسین و شهدای کربلا که برای دین، ایمان و ارزش های مقدس جان خود فدا کردند، گرامی می دارم. از خداوند مسئلت می کنم که ماه محرم و روز عاشورا در تقویت وحدت و برادری ما موثر باشد و مسلمانان در صلح، آرامش و امنیت زندگی کنند.


منبع:

1402/05/07
09:53:52
5.0 / 5
345
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد