نور معرفت
بیانیه ۱۱۰ قاری و حافظ و فعال قرآنی؛

سوزاندن قرآن، سوزاندن عقل گرایی است

سوزاندن قرآن، سوزاندن عقل گرایی است

نور معرفت: 110 نفر از قاریان، حافظان و فعالان قرآنی عضو گروه همخوانی و تواشیح بین المللی محمد رسول الله (ص) در اطلاعیه ای اهانت به ساحت قرآن را محکوم کردند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، ۱۱۰ نفر از قاریان، حافظان و فعالان قرآنی عضو گروه همخوانی و تواشیح بین المللی محمد رسول الله (ص) در اطلاعیه ای اهانت به ساحت قرآن را محکوم کردند. متن این بیانیه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ
می خواهند نور خدا را با دهان هایشان خاموش کنند در صورتیکه خدا کامل کننده نور خود است، گرچه کافران خوش نداشته باشند. (سوره صف آیه ۸)
قرآن، کتاب هدایت و رحمت برای تمام انسان هاست که سرشار از محبت و آموزه های علمی برای ماست.
سوزاندن مکرر قرآن کریم، این کلام خدا و آخرین راهنمای نازل شده از جانب باری تعالی، فقط سوزاندن قلب پیروان آئین محمد (ص) نیست، بلکه سوزاندن آخرین نسخه از فرمان خداوند به بشریت و دین باوران برای رقابت در عشق، برادری و صلح جهانی است. سوزاندن قرآن، سوزاندن عقل گرایی و دعوت خداوند متعال به خرد و خردمحوری در امور و تعطیلی دکان بت پرستی و خرافه گرایی کهن و مدرن است و سوزاندن قرآن، سوزاندن تمام کتاب های ادیان الهی است چونکه قرآن تصدیق کننده و تکمیل کننده سایر ادیان الهی است.
اکنون دشمنان انسانیت در تلاش هستند با نابود کردن راه سعادت و کمال که بواسطه این کتاب نورانی و مقدس برای تمام انسان ها فارغ از دین، قومیت، نژاد، زبان و رنگ نازل شده است مسیر شیطانی و پلیدی را به نمایش درآورند.
اهانت وقیحانه به ساحت مقدس قرآن کریم با مجوز مکرر دولت سوئد و صحنه گردانی ایادی صهیونیستی و استکباری، همزمان با تجمع میلیونی مسلمانان در کنگره عظیم حج ابراهیمی (ع) و پس از آن در شروع سال قمری جدید، سیاست عجزآلود غرب در مقابل دوره ی جدید همگرایی و تعامل کشورهای مسلمان با یکدیگر است. این اقدامات نسنجیده، تحریک آمیز و غیرقابل قبول، مصداقی از خشونت گرایی و نفرت پراکنی است که مغایر با کنوانسیون اروپایی حقوق بشر و کنوانسیون ۱۹۶۶ رفع تبعیض نژادی و نفرت پراکنی است که کشور سوئد به آنها ملحق شده است.
فارغ از بهانه مضحک اعلام شده برای عمل شنیع سوزاندن کتاب خدا و تمسک به آزادی بیان که همیشه بهانه این نظام ها در توهین به اسلام و القا منویات خود بوده است، پرده برداری از اراده علنی و جسورانه این نوع نگرش است که به طریقی «هل من مبارز» طلبیده و از اساس سودای دیگر در سر دارد.
امری که می بایست زمینه ساز اتحاد جامعه اسلامی و هوشیاری در مقابل اقدامات برنامه ریزی شده بعدی باشد. همین طور چنین اقداماتی توسط کسانی که مدعی حقوق بشر در غرب هستند نشان میدهد هیچ یک از این عهود در مقابل اغراض نفرت انگیز آنان از جایگاهی برخوردار نیست.
ما خادمان قرآن کریم در گروه تواشیح بین المللی حضرت محمد رسول الله (ص) ضمن محکوم کردن اقدام شنیع و شیطانی توهین به ساحت مقدس و نورانی کلام الله مجید در کشور سوئد و تمام نقاط جهان، اعلام می داریم تا پای جان برای اعتلای فرهنگ ناب و پرمهر قرآن کریم تلاش نمائیم و خواهان برخورد قاطعانه و عبرت آموز از طرف مسئولان کشور هستیم.


منبع:

1402/05/01
10:27:31
5.0 / 5
342
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد