نور معرفت
آیت الله توكل:

جریان غدیر خم امر بسیار مهمی است

جریان غدیر خم امر بسیار مهمی است

نور معرفت: جریان غدیر خم امر بسیار مهمی است و حضرت پیامبر به تمام افراد مسلمان فرمودند برای مکه بیایند و حداکثر افراد حضور یابند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله توکل در سخنانی به بیان اهمیت غدیر و فضائل امیرالمومنین (ع) پرداخته است.
وی در این خصوص اظهار داشت: جریان غدیر خم امر بسیار مهمی است و حضرت پیامبر به تمام افراد مسلمان فرمودند برای مکه بیایند و حداکثر افراد حضور یابند. در آن سال ۱۳۴ هزار نفر در مراسم حج حضور داشتند. اعمال حج انجام شد و در محل غدیر خم جمع شده و گرد هم آمدند و خطبه مهمی را آنجا قرائت کردند.
آیت الله توکل افزود: حضرت در آنجا فرمود: «آنکه شما را به بهشت برساند و جهنم را از شما دور کند گفتم و امر کردم.» و این تعبیر قرآن «إِنَّا هَدَیْنَاهُ السَّبِیلَ إِمَّا شَاکِرًا وَإِمَّا کَفُورًا» در تمام ابعاد زندگی انسان همچون جنبه های اقتصادی و اجتماعی وجود دارد.
این استاد اخلاق افزود: این امر مهمی است که ولایت در کار است و امت به سرپرست نیاز دارند. به کسی که به تمام ابعاد عالم مشرف باشد نیاز دارند و در همانجا نیز برای آشنایی مردم امیر المومنین (ع) را معرفی می کردند.
آیت الله توکل افزود: افراد زیادی در غدیر خم جمع شدند و پیامبر فرمودند: مردم بدانید پس از من ولی شما علی ابن ابیطالب (ع) است و هر کس را که من ولی او هستم پس از من علی (ع) ولی او خواهد بود.
منبع:

1402/04/15
15:49:47
5.0 / 5
496
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد