نور معرفت
رییس اداره امر به معروف و نهی از منكر سازمان بسیج:

باید به مبحث حجاب بعنوان یک مساله مهم هویتی نگاه کرد

باید به مبحث حجاب بعنوان یک مساله مهم هویتی نگاه کرد

به گزارش نور معرفت، مرکزی رئیس اداره امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج کشور اظهار داشت: دشمن هویت ما را نشانه گرفته است و باید به مساله حجاب بعنوان یک مساله مهم هویتی نگاه کرد.حجت الاسلام سید مصطفی صالح نژاد یکشنبه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۲ در جلسه شورای اداری شهرستان ساوه که با مبحث کارگاه آموزشی تذکر رعایت حجاب و پوشش مناسب و هم خودحفاظتی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد، اظهار نمود: در بحث عفاف و حجاب در کشور یک جریان سازی خاصی از جانب دشمن برای کم رنگ کردن اعتقادات مردم شکل گرفته است و مهم ترین راهکار برای مقابله با این ترفند دشمنان عمل به جهاد تبیین و روشنگری برای مردم بخصوص نسل جوان و راهبرد مهمی برای پیشگیری از این ناهنجاری اجتماعی است.

وی خواهان تذکر لسانی با روی خوش و زبان نرم به افرادی که کشف حجاب می کنند شد و اظهار داشت: خیلی ها ظاهر مناسبی ندارند اما اعتقاد عمیقی به ارزش های اسلامی و دینی دارند و استفاده از روش و شیوه های مناسب با روشنگری و هدایت درست می تواند منجر به تقویت بنیه دینی آنها و مناسب سازی ظواهر شود.

حجت الاسلام صالح نژاد در ادامه اظهار داشت: تابحال افزون بر دو هزار بانو در چارچوب قرارگاه ثارالله در کشور ساماندهی شده و مبادرت به امر به معروف و نهی از منکر با شیوه تذکر لسانی می کنند چون که زبان اثرگذارترین شیوه برای تبیین و روشنگری است.

وی با اشاره به اینکه مساله حجاب یک مساله شخصی نیست و کاملا اجتماعی است، خاطرنشان کرد: عفاف و حجاب بعنوان یک مبحث اجتماعی در هویت خانواده و حوزه اجتماعی اثرگذار می باشد. غرب زدگی و غیرت زدایی، ناهنجاری ها و ولنگاری های اجتماعی از نتایج کشف حجاب در جامعه است.

وی به جایگاه زن و مرد در اسلام اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه دستورات دین مبین اسلام مظاهر تحریک کننده نباید در جامعه وجود داشته باشد و کشف حجاب از مظاهر تحریک کننده است که نتیجه آن بی بندوباری و ولنگاری خواهد شد.

رییس اداره امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج کشور با اشاره به اینکه هر چقدر از فرهنگ و سبک زندگی اسلامی جدا شویم به فرهنگ توحش غربی نزدیک خواهیم شد، خاطرنشان کرد: نباید از مبحث حجاب و عفاف ساده انگارانه عبور کرد چون که دشمن هویت ما را نشانه گرفته است و باید در کنار حل مسائل اقتصادی و فرهنگی به مبحث حجاب بعنوان یک مساله مهم هویتی نگاه کرد و اقدامات مناسب فرهنگی انجام داد تا ظاهر جامعه اسلامی رنگ و بوی کاملا اسلامی به خود بگیرد.

وی با اشاره به اینکه نگاه اسلام و دین نسبت به انسان فردگرایی نیست، اظهار نمود: عفاف و حجاب در جامعه اتفاق می افتد و نمی توان آنرا مساله شخصی دانست بلکه یک مساله اجتماعی است و هنجارشکنان در حوزه حجاب نمی توانند بگویند که کشف حجاب به کسی ربطی ندارد. نباید اجازه داد ساختارهای اجتماعی و هویتی با کشف حجاب بهم بخورد.

وی با تکیه بر حفظ ظواهر اسلامی اظهار داشت: اگر یک منکر در جامعه ترویج یابد، سایر منکرات هم ترویج خواهد یافت و ظواهر اسلامی تغییر یافته و هویت انسان را خدشه دار می کند.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه هم اظهار داشت: ایران اسلامی در اوج اقتدار و بالندگی است و اتفاقات خوبی در آینده این کشور درحال رقم خوردن است.

سرهنگ پاسدار علیرضا مهدی اضافه کرد: با بیداری و هوشیاری و در صحنه ماندن میتوان توطئه های دشمنان را خنثی کرد و اجازه نداد بی حجابی هویت کشور را نشانه بگیرد.

وی بیان نمود: غرب با تمام پیشرفت هایی که داشته نتوانسته چهره نژادپرستانه و برتری جوی خویش را مخفی نگه دارد و به بهانه آزادی در بیان و به علت ناسازگاری مضامین کتب ادیان آسمانی با چارچوب های خود ساخته شان، اسباب آزار و اذیت و اهانت به باورها و عقاید طیف قابل توجهی از مردم جهان را فراهم می آورد.

مهدی اظهار داشت: ایجاد بستر قانونی توهین به ادیان آسمانی و صدور مجوز قرآن سوزی یکی از کثیف ترین اقدامات برخی دولت های غربی است.

وی افزود: این کارهای شیطانی آنها در نهایت نتیجه ای جز حذف و نابودی خود آنها ندارد و در صورتیکه مسلمانان جهان با ایمان به کلام وحی و با تاکید بر توانایی هایشان مسیر توسعه و پیشرفت را زودتر بپیمایند، بطور قطع بساط زورگویی مدرن آنها با سرعت بیشتری برچیده خواهد شد.

فرمانده سپاه ساوه خواهان تبیین دین و روشنگری مدیران ادارات در سطح کارکنان و ساختار اداری خود در مورد خودحفاظتی شد و اضافه کرد: وقتی با جهاد تبیین در جامعه روشنگری شود نظام اسلامی در مقابل تمامی توطئه ها ایمن و مصون خواهد ماند. باید در مقابل هر اتفاقی واکنش سریع نشان داد.منبع:

1402/04/12
08:02:44
5.0 / 5
228
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد