نور معرفت

درخواست وزیر ارشاد از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

درخواست وزیر ارشاد از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

به گزارش نور معرفت، اسماعیلی در نشست شورایعالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ظرفیتهای پرارزش جمهوری اسلامی ایران را زمینه های مهم توسعه همکاری با کشورهای مختلف دانست و تاکید کرد: باید علاوه بر تعاملات دوجانبه، پیگیری جدی توسعه همکاریهای چند جانبه فرهنگی ـ بین المللی از جانب این سازمان با جدیت دنبال شود.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، یکصد و پنجاه و سومین نشست شورایعالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ریاست محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ایمانی پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و اعضای شورایعالی، در این سازمان برگزار شد.
اسماعیلی در شروع این نشست، به سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به کشورهای آمریکای لاتین اشاره نمود و اضافه کرد: خوشبختانه در این سفر، برنامه ها و اقدامات مهمی صورت پذیرفت و شاهد عزم جدی در گسترش روابط با این کشورها بخصوص در زمینه های فرهنگی و هنری هستیم و امضای توافقنامه فرهنگی با ونزوئلا توسط وزرای فرهنگ دو کشور و زمینه سازی توسعه تعاملات با دیگر کشورها در این سفر، امکان فعال سازی حوزه های متنوع فرهنگی، هنری، گردشگری، علمی، دانشگاهی و فناوری را فراهم می آورد.
وی اظهار نمود: ظرفیتهای پرارزش جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف فرهنگی، علمی، هنری و دانشگاهی، زمینه های مهم توسعه همکاری با کشورهای مختلف است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قسمت دیگری از سخنان خود، به لزوم توسعه همکاریهای چندجانبه فرهنگی علاوه بر توافق و تعاملات دو جانبه تاکید کرد و خواهان توجه بیشتر از پیش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این حوزه شد.
حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور هم در ارتباط با پیشرفت برنامه تحول، برنامه ریزی ها و اقدامات انجام شده در زمینه هم افزایی و هماهنگی بین دستگاهی به منظور بهره مندی در زمینه دیپلماسی فرهنگی و عمومی، حضور جدی تر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ها و نهادهای فرهنگی منطقه ای و بین المللی و... گزارشی عرضه کرد.
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تاکید کرد: این سازمان برنامه ریزی های منسجم و دقیقی را برای فعال سازی همکاریهای دو یا چند جانبه بخصوص در مناطقی که گرایش ها و علاقه مندی های فراوانی وجود داشته، اما کمتر مورد توجه قرار گرفته اند در دستور کار قرار داده است و امیدواریم با حمایت و پشتیبانی دولت شاهد جهش فعالیت ها باشیم.
در ادامه این نشست، حسین دیوسالار، دبیر شورایعالی هم گزارشی از روند پیگیری بعضی از مصوبات و همینطور دستورات پیشبینی شده عرضه داد و اعضای شورایعالی هم نقطه نظرات و دیدگاه های خویش را در ارتباط با موضوعات مربوطه بیان نمودند.1402/04/02
18:59:08
5.0 / 5
205
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد