نور معرفت
رئیس جامعه مبلغین تبیین كرد:

خصوصیت های مومنان در کلام امام علی(ع)

خصوصیت های مومنان در کلام امام علی(ع)

به گزارش نور معرفت، حجت الاسلام والمسلمین ادیب یزدی با تشریح خصوصیت های مومنان در کلام حضرت امیرالمومنین (ع)، اظهار داشت: زهد، تقوی، دوری از دنیا و زخارف آن، خدمت به مردم و مبارزه با استبداد و ظلم، از خصوصیت های مومنان است.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی -رئیس جامعه مبلغین- در مراسم نکوداشت آیت الله سید باقر آیت میردامادی که در مسجد جامع امام رضا ضد اسلام برگزار شد، به تشریح خصوصیت های مومنان در کلام حضرت امیرالمومنین (ع) پرداخت و اظهار داشت: زهد، تقوی، دوری از دنیا و زخارف دنیا، خدمت به مردم و مبارزه با استبداد و ظلم از خصوصیت های مومنان است.


کسی که به دنبال ماشین آنچنانی است از ما نیست
رئیس جامعه مبلغین خاطرنشان کرد: عالم دین و کسی که شاگرد مکتب امام صادق (ع) و سرباز امام زمان (عج) است نباید سراغ تجملات و تشریفات رود. ای مردم بدانید، اگر فردی که در ظاهر، لباس روحانیت بر تن دارد، اما دنبال خانه مجلل و ماشین آنچنانی است، بطور قطع از ما نیست. ساده زیستی و دوری از مال اندوزی، سفارش موکدِ مولای مان، حضرت امام علی (ع) است. ما در جلسات مختلف جامعه مبلغین، در کنار همه فعالیتهای مان، مروج ساده زیستی روحانیون و طلاب هستیم.

این خطیب دینی در ادامه با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) نمونه برجسته زهد و تقوی و خدمت به مردم بودند، اظهار داشت: امروزه هم رهبر معظم انقلاب در همین مسیر حرکت می کنند و همین تقوی و زهد و ایمان به خداوند است که باعث استمرار نظام اسلامی در فتنه ها و اغتشاشات مختلف بوده است.

ادیب یزدی اظهار داشت: شاید عده ای در فتنه اخیر گرفتار برخی تردیدها شدند اما علمای واقعی و روحانیون متدین، همیشه با تبعیت از ولایت فقیه و حرکت در راه ولایت و امامت، مدافع انقلاب اسلامی بوده و خواهند بود. رهبر معظم انقلاب در اوج اغتشاشات، فرمودند این فتنه، طراحی پیچیده دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی و مردم ایران است.
آیت الله میردامادی، عمر با برکت خویش را صرف خدمت به دین و تشیع کردند
رئیس جامعه مبلغین در ادامه با اشاره به اینکه آیت الله سید باقر آیت میردامادی که ده ها جلد کتاب نوشتند، عالمی متواضع و در خط انقلاب اسلامی بودند، اظهار داشت: مرحوم میردامادی، عمر با برکت خویش را صرف خدمت به دین و تشیع کردند. با جرات می گویم که علمای تشیع، راه درست را برگزیده و هیچ وقت گرفتار تردید نشده اند.

او همینطور در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه جلسات جامعه مبلغین با قوت و با حضور پر شمار خطبا و مبلغین برگزار می شود، اظهار نمود: امید است راهی که توسط بزرگانی همچون مرحوم آیت الله فلسفی و مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالقاسم شجاعی، دنبال شد توسط ما در مدیریت جامعه مبلغین ادامه خواهد یافت. استمرار این راه نیازمند تجربه و مهارت و دانش است و ما هم با رعایت قوانین و مقررات و بهره مندی از نظرات بزرگان، علما و روحانیون معزز، جامعه مبلغین را به خوبی گذشته مدیریت می نماییم.
منبع:

1402/03/24
12:04:16
5.0 / 5
181
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد