نور معرفت

دیدار دبیر جامعه فرهنگی قرآنی عصر با مدیر حوزه های علمیه خواهران

دیدار دبیر جامعه فرهنگی قرآنی عصر با مدیر حوزه های علمیه خواهران

نور معرفت: دبیر جامعه فرهنگی قرآنی عصر، با حضور در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با مدیر این نهاد حوزوی دیدار و گفت و گو کرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام حسینی، دبیر جامعه فرهنگی قرآنی عصر با حضور در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران ضمن دیدار با حجت الاسلام مجتبی فاضل، مدیر حوزه های علمیه خواهران به تشریح برخی کارهای قرآنی در قالب جلسات خانگی قرآن پرداخت. وی با اشاره به تربیت ۴ هزار مربی جلسات خانگی قرآن، گفت: قرارگاه جلسات خانگی قرآن در استانها و شهرستان ها فعال است و بیش از ۱۲ هزار جلسه خانگی را نیز شناسایی کرده و این در حالیست که تعداد این جلسات بسیار بالاتر از این آمار است. دبیر جامعه قرآنی عصر همین طور به اجرای پویش ستاره های زمین در ماه مبارک رمضان اشاره نمود و اظهار داشت: در این پویش خانواده ها در جمع های مختلف خصوصاً سر سفره افطار مبادرت به قرائت دسته جمعی سوره قدر می کردند و این پویش توانست خانواده های بسیاری را با خود همراه کند.
در ادامه دیدار حجت الاسلام رجبی، معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران به بیان مطالبی پرداخت و اضافه کرد: خواهران طلبه در بحث کارهای قرآنی خصوصاً جلسات خانگی قرآن بسیار فعال می باشند و بیش از ۸۵ هزار محفل قرآنی در ماه مبارک رمضان توسط طلاب و یا همکاری آنها با محوریت کانون های نورالثقلین برگزار شده است. بهجت پور، مدیرکل تهذیب و تربیت حوزه های علمیه خواهران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه انتظار اولیه ما از طلاب این است که در کارهای مردمی مشارکت داشته باشند، گفت: در بحث جلسات خانگی قرآن و پویش ستاره های زمین، طلاب خواهر بسیار فراتر از انتظار ظاهر شدند و کارهای خوبی در برگزاری محافل قرآنی داشتند. وی ادامه داد: بیشترین فعالیت طلاب در مباحث قرآنی در مساجد و مدارس بوده است و پیشنهاد می شود در سال های آتی فعالیت قرآنی طلاب خواهر در سامانه های حوزه خواهران و یا سامانه مردمی کارهای قرآنی ثبت گردد.
در بخش پایانی دیدار نیز حجت الاسلام فاضل ضمن قدردانی از کارهای قرآنی و با تأکید بر همکاری همه ارگان ها در احیای فرهنگ اصیل قرآنی، اظهار داشت: مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران آمادگی همکاری کامل در این طرح را دارد. وی افزود: خوشبختانه امروز برای احیای قرآن و محافل قرآنی در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برنامه جامعی دیده شده تا فرهنگ قرائت قرآن و آشنایی قرآن باردیگر مانند اوایل انقلاب توسعه یابد. مدیر حوزه های علمیه خواهران در آخر بیان داشت: برگزاری محافل قرآنی در خانه ها یکی از افتخارات جمهوری اسلامی و حوزه است. در بخش پایانی دیدار نیز، پرچم جلسات خانگی قرآن به مدیر حوزه های علمیه خواهران اهدا شد.


منبع:

1402/03/10
09:05:47
5.0 / 5
151
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد