نور معرفت
رییس سازمان حج:

ثبت نام اربعین پس از حج شروع می شود

ثبت نام اربعین پس از حج شروع می شود

به گزارش نور معرفت، رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: طبق پیشبینی اولیه ثبت نام اربعین پس از حج آغاز خواهد شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از پایگاه رسانه ای نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت، سیدعباس حسینی ـ رئیس سازمان حج و زیارت ـ در شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که در آستانه اعزام زائرین ایرانی به عربستان برگزار شد، با بیان اینکه طبق پیشبینی اولیه ثبت نام اربعین بعد ازعملیات حج آغاز خواهد شد، اضافه کرد: جلسات کارشناسی در سازمان حج و زیارت و ستاد مرکزی اربعین در رابطه با این مراسم عظیم در حال برگزاری است و دستورالعمل های ثبت نام در حال نهایی شدن است. همینطور در قسمت نرم افزار هم درخواست هایی عرضه شده که در تلاش هستیم تا اربعین آماده بهره برداری شود.
رئیس سازمان حج و زیارت همینطور ضمن اشاره به اعزام و استقرار اولین گروههای نیروهای خدمات دهنده به زائرین در عربستان، از انتقال ارز مورد نیاز حج پیش رو و تأمین هتل ها برای اسکان زائرین در مدینه و مکه اطلاع داد.
در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت همینطور اعلام گردید که روند صدور روادید الکترونیکی حجاج شروع شده و تابحال چندهزار ویزا ادریافت شده است.
غلامرضا رضایی ـ معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت ـ هم اظهار داشت: فرایند درخواست ویزا برای زائرین بر مبنای اولویت های پروازی صورت می گیرد و این روند در چند روز آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت.
او با اشاره به اینکه شرکت هواپیمایی ایران ایر بر مبنای جدول پروازی برای عرضه خدمات به منظور انتقال زائرین آمادگی دارد، اضافه کرد: شرکت سعودی عرضه دهنده خدمات در مشاعر هم اقدامات لازم را برای آماده سازی چادرهای مشاعر پیشبینی کرده و روند خوبی دارد.
این نشست شورا با گزارش دکتر سیدعلی مرعشی ـ رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت ـ در رابطه با اعزام یک گروه از کادر پزشکی به عربستان و انتقال داروهای خریداری شده برای حج سال جاری ادامه یافت. او اظهار داشت: با تدابیر پیشبینی شده، با ورود اولین کاروان های زائرین به مدینه منوره آماده عرضه خدمات پزشکی خواهیم بود.
حمیدرضا محمدی ـ سرپرست معاونت امور عتبات عالیات ـ هم گزارشی از روند اعزام زائرین به عتبات عالیات عراق و سوریه عرضه کرد و اظهار داشت: در اردیبهشت ماه ۵۶ هزار نفر به زیارت اماکن زیارتی عراق مشرف شدند و در امتداد دوره اردیبهشت هم حدود ۱۷ هزار نفر برای اعزام در خردادماه ثبت نام کرده اند.
او با بیان اینکه مسائل عتبات و اربعین باید جداگانه دنبال شود، به پیشبینی ها و اقدامات صورت گرفته برای ثبت نام و اعزام زائرین اربعین سال جاری اشاره نمود.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ـ هم از دست اندرکاران حوزه عتبات خواست که مبحث ثبت نام و اعزام زائرین اربعین را با مدنظر قراردادن صدمه شناسی مراسم سال قبل با جدیت هرچه بیشتر دنبال کنند و توجه داشته باشند که ثبت نام و دیگر اقدامات و کارهایی که باید تحت نظارت مجموعه حج و زیارت صورت گیرد به خوبی اجرا شود.
منبع:

1402/03/03
14:45:44
5.0 / 5
95
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد