نور معرفت

برنامه های دهه کرامت مردمی و حول محور اعتاب مقدس، مساجد و بقاع متبرک برگزار می گردد

برنامه های دهه کرامت مردمی و حول محور اعتاب مقدس، مساجد و بقاع متبرک برگزار می گردد

به گزارش نور معرفت، رییس ستاد بزرگداشت دهه کرامت، با تأکید بر این که برنامه های این ایام با محوریت اعتاب مقدسه برگزار می شود، اظهار داشت: امسال تدابیری اندیشیده شده است که کار از جنس مردمی باشد و با هماهنگی بیشتر دستگاهها اجرائی شود.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، حجت الاسلام کمال الدین خداداده امروز (۲۰ اردیبهشت) در نشست ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور در شیراز اظهار داشت: امامزادگان معظم هزاران سال است که منشا انتشار نور، برکت و خیر در نقاط مختلف ایران اسلامی بوده اند و خوشحالم که امروز در خدمت بزرگوارانی هستیم که مدال نوکری و خادمی آستان مطهر حضرت احمد بن موسی الکاظم (ع) را بر عهده دارند، چونکه ایشان این شهر و دیار را با خون خود بیمه کرده است.
رییس ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور، افزود: قریب ۱۵ سال است که ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در امتداد بزرگداشت این ایام از میلاد حضرت معصومه (س) در اول ذیقعده تا ولادت امام رضا (ع) در یازدهم این ماه بیش از پیش گرامی داشته می شود.
رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، اشاره کرد: برای گرامیداشت این ایام روز بزرگداشت مقام حضرت احمد بن موسی (ع) در ششم ذیقعده و روز تکریم امامزادگان (ع) نیز در پنجم این ماه در نظر گرفته شد تا با توجه به این که مردم اعتاب مقدسه و بقاع متبرکه را پناهگاه خود می دانند، در مورد اولیای الهی بیشتر صحبت شود.
وی با تأکید بر این که مراسم ها و برنامه های ایام دهه کرامت با محوریت اعتاب مقدسه برگزار می شود، اظهار داشت: امسال با تدبیری که از طرف نماینده ولی فقیه در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور صورت گرفت، ساز و کاری با همراهی ستاد بزرگداشت دهه کرامت اندیشیده شد که کار از جنس مردمی باشد و با هماهنگی بیشتر جریان سازی و انتشار موارد تبلیغی ضریب مضاعف گیرد.
حجت الاسلام خداداده هدف از برگزاری این جلسه را هم افزایی و تصمیم گیری درباب اجرای برنامه های مشترک نهادهای فرهنگی در روزهای دهه کرامت ذکر و اشاره کرد: بر اساس گزارش های ارائه شده در این جلسه برنامه ریزی ها و کارهای خوبی انجام شده است و شیراز علاوه بر سابقه ادبی و گردشگری به مرکز معرفتی و زیارتی تبدیل گشته ضمن این که نقش آفرینی خوبی با محوریت حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (ع) با راهبری تولیت این حرم بین نهادهای مختلف در جریان است.
رییس ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور، با تأکید بر این که امسال جشن های ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) باید بصورت متفاوت تر برگزار شود، اظهار داشت: در تمدن های دنیا کمتر سراغ داریم که برای یک زن گنبد و بارگاه بسازند اما جای جای ایران اسلامی حرم های مطهری از این بانوان عالمه برخوردارست.
وی افزود: ما وقتی از زن صحبت می نماییم اسامی با برکت حضرت فاطمه زهرا (س)، حضرت معصومه (س) و حضرت زینب (س) بر ذهن متبلور می شود و ما باید این را قدر بدانیم.
حجت الاسلام خداداده اضافه کرد: با تدابیری که انجام شده است، تجلیل از امامزادگان جلیل القدر (ع) در همه حرم های مطهر با همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه استانها برگزار می گردد.
وی افزود: در روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی(ع) نیز برنامه های خاصی در سراسر کشور برگزار می گردد که منحصر به شیراز نخواهد شد.
رییس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشورَ، اشاره کرد: استقرار ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور در ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد به این خاطر است که برنامه های این ایام از جنس مسجد است و دلیل دیگر نقش مساجد در مردمی سازی جشن هاست.
وی همین طور اشاره کرد: خاصیت خاصی که برنامه های امسال حرم نسبت به سالهای قبل دارد این است که گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله تروریستی حرم را نیز دارد و ما هرچه داریم به برکت خون شهداست.
نشست ستاد بزرگداشت دهه کرامت کشور با حضور نمایندگان اعتاب مقدسه و مسئولان کشوری و استانی عضو این ستاد در مرکز همایش های بین المللی آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) انجام شد.1402/02/22
20:41:55
5.0 / 5
152
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد