نور معرفت
تولیت آستان قدس رضوی:

امروز حفظ وحدت یک ضرورت برای صیانت از عزت و اقتدار کشور است

امروز حفظ وحدت یک ضرورت برای صیانت از عزت و اقتدار کشور است

نور معرفت: تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه عبور از منیت ها لازمه تحقق «وحدت» است، نیاز امروز کشور برای صیانت از عزت و اقتدار را، «وحدت» دانست.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین "احمد مروی" در یادواره شهیدان سیدجعفر و سیدمحمدباقر حجازی که در مسجد مهدیه شهرستان همدان برگزار شد، با اشاره به اینکه شعائر الهی به مفهوم علامت ها و نشانه هایی است که انسان را به یاد و ذکر خدا می اندازد، ابراز کرد: برگزاری هرگونه جلسه و محفلی که در آن حاضران و مخاطبان، سخنان اولیای دین را بشنوند و بر میزان ایمان و اعتقادشان افزوده شود، آن جلسه از مصادیق تعظیم شعائر الهی است.
وی بزرگداشت شهداء را یکی از مصادیق تعظیم شعائر دانست و ابراز کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا که تمام هستی خودرا در راه خداوند نثار کردند، از جلوه های برجسته تعظیم شعائر الهی است؛ شهدا راه صدساله را یک شبه رفتند و رمز این موفقیت و کسب مدارج عالی، گذشت از تعلقات مادی، عناوین، منصب ها و منیت هاست.
تولیت آستان قدس رضوی مقدمه رسیدن به جایگاه از خودگذشتگی را خودسازی دانست و عنوان کرد: از خودگذشتگی شهدا ظهور و بروزی از طی مراحل ایمان، معرفت و خودسازی آن هاست؛ از این جهت بوده که شهید سلیمانی می فرماید، «راه شهید شدن، شهید بودن است» شهدا قبل از شهادتشان، سلوک شان را در راه معنویت و رضای الهی قرار دادند و زندگی شان رنگ و بوی شهادت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه شهدا قبل از شهادت نفسانیت و هواهای نفس خودرا زیر پا گذاشته اند؛ اشاره کرد: اگر بخواهیم تمام ارزش ها و آرمان های شهدا را در یک کلمه خلاصه نماییم، آن کلمه «گذشت» است و امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند روحیه «گذشت» هستیم.
حجت الاسلام مروی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب درباب لزوم حفظ وحدت، اظهار داشت: وحدت هنگامی محقق می گردد که از خودگذشتگی وجود داشته باشد؛ اگر انسان بدنبال عناوین و کسب موقعیت برای خود و جریان سیاسی خویش باشد، آنگاه وحدتی ایجاد نخواهد شد.
وی افزود: شهیدان با از خودگذشتگی، استقلال، عزت، آزادی و اقتدار را برای ملت ایران به ارمغان آوردند، اگر می خواهیم این عزت، استقلال و اقتدار ادامه پیدا کند ما نیز باید از خود بگذریم؛ بدین جهت مبادا در تصمیمات تصمیم گیران رأی اسفندماه مد نظر باشد.
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه تنها خداوند مقلب القلوب بوده و دل ها و عزت فقط دست اوست؛ عنوان کرد: توجه به هر امری جز حرکت در راه جلب رضای الهی؛ شرک، خیانت به انقلاب و خون شهداست؛ با اهمیت ترین مؤلفه وحدت این است که مردم در سطح عام و مسئولان در سطح خاص «گذشت» داشته باشند.
وی اشاره کرد: انقلاب اسلامی محصول هزار سال مجاهدت و شهادت روحانیت و شیعیان است و هر کسی که با رفتار، کردار و عمل خود سبب لطمه به اعتقاد، اعتماد و باورهای مردم شود، باید پاسخگوی خون شهدای اسلام در طول تاریخ باشد.
حجت الاسلام مروی اظهار داشت: پیام شهدا عبور از خود برای خداست؛ روزی از جان، روزی از موقعیت، روزی از جایگاه و روزی از رأی و جلب توجه عموم برای رضای خدا و حفظ «وحدت» باید گذشت؛ کسی که دلبسته ی خدا باشد دیگر گرفتار جلب توجه و اقبال دیگران نمی شود.
منبع:

1402/02/16
13:17:06
5.0 / 5
378
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد