نور معرفت
رییس سازمان تبلیغات اسلامی:

محفل می تواند جریانی قرآنی در جامعه را مجدد راه اندازی کند

محفل می تواند جریانی قرآنی در جامعه را مجدد راه اندازی کند

به گزارش نور معرفت، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: تیم برنامه محفل خیری بزرگ است که میتواند موانست و آشنایی باردیگر در رکاب قرآن را رقم بزند. محفل می تواند جریانی قرآنی در جامعه را مجدد راه اندازی می نماید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در نشستی صمیمی با عوامل برنامه تلویزیونی قرآنی «محفل» که امروز دوشنبه ۲۱ فروردین ماه در مجتمع سرچشمه همراه با ضیافت افطار برگزار شد، اظهار داشت: برنامه محفل به لحاظ وقت و ذهن مشغولی دست اندرکاران بسیار سنگین بود. به همه کسانی که زحمت کشیدند و در این برنامه کمک کردند قدردانی می کنم.
وی با اعلان اینکه قرآن فقط کلام الهی نیست افزود: قرآن فقط کلام الهی نیست بلکه تکلم خدا و حرف زدن خداست و اسماً الهی از حقایق وجودی حکایت می کند و قرآن، نور مبارزه ظلمت است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامب ادامه داد:: وصف تعارفی برای قرآن نیست و قرآن زنده و حی است و معادلات عالم را در بردارد و هدایت را به صورت خاص شامل می شود.
حجت الاسلام قمی اضافه کرد: یکی از عوامل موفقیت برنامه محفل این بود که در بستر اعتقادات، ذوق و علاقه مردم به قرآن شکل گرفت و سبب استقبال گسترده ای از آن شد.
وی بیان داشت: اشتیاق و ذوق قرآن در جامعه وجود دارد. ما خوشحالیم که به تیمی جوان و مکتبی کاری قرآنی را سپردیم.
حجت الاسلام قمی با تاکید براینکه این کار استمرار خواهد داشت چون که مطالبه جامعه است، افزود: همه عوامل و دست اندرکاران در این برنامه متناسب عمل کردند. بعنوان مثال آقای حسنین ضرب المثل های ایرانی می اظهار داشت که بسیار برای مخاطبان جالب بود. بردوش اساتید بار بیشتری افتاده است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: تیم برنامه محفل خیری بزرگ است که می تواند موانست و آشنایی باردیگر در رکاب قرآن را رقم بزند. آنرا تنها نباید یک برنامه تلویزیونی دید بلکه می تواند یک جریان و نهضت قرآنی را مجدد راه اندازی کند.
دوست نداریم محفل تنها اوقات فراغت را پر کرده باشد بلکه این برنامه غیر از انتقال مفاهیم قرآنی موج جدی اهتمام به قرآن را به دنبال داشته باشد و جنبه بین المللی را هم باید جدی گرفت.
وی در انتها تصریح کرد: باید این برنامه امتداد پیدا کند و آنرا یک پروژه رسانه ای بدانیم تا به خیزش قرآنی در جامعه منجر شود.
گفتنی است، برنامه محفل کار مشترک مرکز رسانه ای نهضت و شبکه سه بوده است که از آغاز طراحی و ایده پردازی این برنامه، هر دو مرکز حضور داشته و همکاری کردند و یک تجربه موفق از همکاری دو مرکز رسانه ای قلمداد می شود.

1402/01/22
11:56:23
5.0 / 5
298
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد