نور معرفت
مدیر بخش ترجمه نمایشگاه قرآن خبر داد:

رونمایی از مرکز ملی ترجمه قرآن کریم

رونمایی از مرکز ملی ترجمه قرآن کریم

به گزارش نور معرفت، مدیر بخش ترجمه نمایشگاه قرآن اظهار داشت: یکی از مباحثی که در سنوات گذشته بوده امسال هم تکمیل شد، اینفوگرافی مترجمان قرآن است که کوشیدیم آنرا به روز رسانی نماییم. همین طور ترجمه صحیفه سجادیه و نهج البلاغه نیز بخش های اضافه شده به قسمت ترجمه است و ان شاءالله مرکز ملی ترجمه قرآن کریم امسال با حضور وزیر ارشاد رونمایی خواهد شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ستاد خبری سی امین نمایشگاه دوره قرآن کریم، کریم دولتی -مدیر بخش ترجمه نمایشگاه- با اشاره به اینکه بخش ترجمه نسبت به سنوات گذشته رویکردها و موضوعات جدیدی را پیگیری می کند، اظهار داشت: نخستین آنها مسأله ای است که رهبری در دیدار رمضانی سال جاری هم به آن اشاره داشتند، یعنی ارتباط نسل کودک و نوجوان با قرآن و ایجاد انس با آن. ما در جهت ترجمه و اعمال خلاقیت های جدید، به دنبال این هستیم که ترجمه را دریچه ای برای این ارتباط قرار دهیم.

در قالب نقاشی و رنگ آمیزی مفاهیم قرآنی را برای کودک بازگو می کنیم
وی ادامه داد: یکی از اقدامات این بود که در چارچوب نقاشی و رنگ آمیزی مفاهیم قرآنی را برای کودک بازگو می نماییم و پس درگیری کودک با نقاشی یک مربی در رابطه با موضوعات آن و مفاهیم و داستان های قرآنی اش با این نونهال گفتگو می کند و در آخر هم جایزه ای را بعنوان مشوق به این کودک می دهیم تا خاطره خوشی نمایشگاه داشته باشد. الحمدلله در روز اول استقبال خوبی از این طرح صورت گرفت.

مرکز ملی ترجمه قرآن کریم سال جاری با حضور وزیر ارشاد رونمایی خواهد شد
دولتی اظهار داشت: یکی از مباحثی که در سنوات گذشته بوده سال جاری هم تکمیل شد، اینفوگرافی مترجمان قرآن است که تلاش در به روز رسانی آنرا داشتیم. همینطور ترجمه صحیفه سجادیه و نهج البلاغه هم بخش های اضافه شده به قسمت ترجمه است. ان شاءالله مرکز ملی ترجمه قرآن کریم سال جاری با حضور وزیر ارشاد رونمایی خواهد شد. وظیفه این بخش، شناسایی و پیگیری فعالیتهای ترجمه ای در حوزه قرآن، صحیفه و نهج البلاغه است.

رونمایی از پژوهشها و رساله های برگزیده در حوزه ترجمه
وی افزود: تهیه بروشوری که مجموعه ای از اطلاعات درمورد ترجمه قرآن را در بر دارد از نوآوری های سال جاری بخش ترجمه است. همینطور سال جاری تلاش کردیم از پژوهشها و رساله های برگزیده در حوزه ترجمه رونمایی داشته باشیم. همینطور سال جاری می خواهیم در شبهای آینده گفت وگوهایی داشته باشیم با مترجمان قرآنی تا مخاطبان از تجربیات و فعالیتهای آنان استفاده نمایند.
سی امین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۵ فروردین با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران درحال برگزاری است. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا یک صبح خواهد بود.1402/01/14
09:38:32
5.0 / 5
345
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد