نور معرفت
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان:

جهاد تبیین نیازمند شجاعت است

جهاد تبیین نیازمند شجاعت است

به گزارش نور معرفت، از گیلان عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان، جهاد تبیین را نیازمند شجاعت دانست و افزود: علما و حزب الهی ها از تخریب ها و هتک حرمت های فضای مجازی آلوده نترسند، برای اینکه این تخریب ها مانند زندان طاغوت در سالهای پیش از انقلاب بوده و مایه افتخار است.


آیت الله سید احمد خاتمی امروز در گردهمایی بزرگ ائمه جمعه، علما، روحانیون و طلاب استان گیلان که در مصلی رشت برگزار شد، از روحانیت به عنوان علمداران نبرد با دشمنان اسلام یاد کرد و اظهار داشت: تمام دنیای کفر و شرک به جنگ با اسلام آمده و لباس روحانیت لباس جهاد در راه دین است.
وی جهاد تبیین را به مدلول روشنگری دانست و اضافه کرد: انقلاب اسلامی ما مدیون این روشنگری است و اگر روشنگری علما نبود، انقلاب به پیروزی نمی رسید؛ در حقیقت روحانیت منابر را پایگاهی برای روشنگری قرار دادند و میوه شیرین این روشنگری که همانا حاکمیت دین است را چشیدند.
امام جمعه موقت تهران، عمر ۴۴ ساله انقلاب را نیز مدیون عنصر جهاد تبیین دانست و اشاره کرد: ادامه مسیر انقلاب نیز از راه جهاد تبیین قرآنی می گذرد.
آیت الله خاتمی، روحانیت را مجاهدان جهاد تبیین دانست و به خاصیت های قرآنی جهاد تبیین اشاره نمود و متذکر شد: جهاد تبیین باید منطقی و استدلالی باشد و الحمدلله دست ما در این حوزه پر است و می توانیم منطقی و استدلالی سخن بگوییم؛ آن کسی هتاکی و فحاشی می کند که منطق ندارد و ما نیازی به هتک حرمت نداریم، برای اینکه از منطق دینی برخورداریم.
وی شان لباس روحانیت را در بیان منطقی و حکیمانه دانست و افزود: جهاد تبیین باید مستند باشد و سند آنست که انسان علم به واقعیت داشته باشد پس شایعات و فضای مجازی و روزنامه و شب نامه برای ما سند نیست و متاسفانه شاهد انتشار دروغ های فراوان به ویژه توسط رسانه های معاند مقابل انقلاب و نظام و افراد هستیم.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری شان لباس روحانیت را در مستندگویی دانست و اظهار داشت: روحانیت باید عالمانه، رسا و گویا با مردم حرف بزند و از سخت سخن گفتن پرهیز کند، برای اینکه سخت گویی هنر نیست و یک عالم دین باید عمیق ترین مطالب را با زبان ساده بیان کند.
وی از روحانیون خواست در سخنرانی ها تولی و تبری داشته باشند و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، موضع خودشان را مشخص کنند و افزود: استفاده از ادبیات رهبری همچون فتنه و نفوذ و بصیرت و جهاد تبیین، نشان دهنده تولی و تبری است.
آیت الله خاتمی جهاد تبیین را نیازمند شجاعت دانست و افزود: علما و حزب الهی ها از تخریب ها و هتک حرمت های فضای مجازی آلوده نترسند، برای اینکه این تخریب ها مانند زندان طاغوت در سالهای پیش از انقلاب بوده و مایه افتخار است. اغتشاشات اخیر دعوا بر سر اصل اسلام بود و دشمنان تنها نظام را هدف قرار نداده بودند و عقده دین را داشتند و پس قرآن و چادر و پرچم مزین به الله اکبر را به آتش کشیدند.
وی با اشاره به تخریب مولا علی(ع) در ۷۰ هزار منبر، تصریح کرد: وظیفه ماست که واقعیت ها را بگوییم؛ ولو اگر تخریب شویم.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان از علما خواست در منابر منصفانه سخن بگویند؛ نه بدبینانه و نه متملقانه و افزود: نه بگوییم وضع مردم خوب است و نه به مسئولان بهتان دروغگویی بزنیم، برای اینکه مسئولان امین و خدمتگزار هستند؛ البته با گرانی های افسارگسیخته ناشی از جنگ اقتصادی مواجه هستیم و در کنار برخی سوءتدبیرها، کارشکنی های آمریکا نیز مشهود است.
وی با اشاره به اینکه روحانیت به عنوان پرچمدار دین باید بصیرت مدارانه و صبور حرف بزند، عنوان کرد: مردم در طول تاریخ عالمان دین را با ساده زیستی و تحمل سختی ها می شناسند و اگر زیست روحانیت را حفظ نماییم، همان محبوبیت گذشته را خواهیم داشت؛ البته به صراحت می گویم که روحانیت نفوذش را از دست نداده و خودمان با عمل خودمان باید حریم روحانیت را حفظ نماییم.
امام جمعه موقت تهران همین طور بر ضرورت تبلیغ چهره به چهره خصوصاً برای جوانان اصرار کرد و اظهار داشت: باید در مقابل جوانان حوصله و تحمل بالا داشته باشیم، برای اینکه جوانان با دروغ های فضای مجازی سر و کار دارند و با تندی حرف می زنند، اما وظیفه ماست که صبور و پاسخگو باشیم.
وی از روحانیت خواست خودش را نگیرد و اشاره کرد: باید مسائل اصلی و فرعی نظام و کشور را مشخص نماییم و بر اولویت ها تمرکز داشته باشیم، برای اینکه این نظام ماندنی و حفظ شدنی است، اما دشمن با تمام قوا وارد میدان شده و با اصل دین و نظام تضاد دارد.
آیت الله خاتمی، همین طور از علما خواست مودبانه و با ادبیات خودی سخن بگویند؛ نه ادبیات دشمن پسند و افزود: در آستانه ماه رمضان هستیم و روحانیت باید تبلیغ را اصل قرار دهد، اما رمضان ماه دعاست و باید از نورانیت این دعاها بهره مند شویم.1401/12/26
23:41:18
5.0 / 5
296
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد