نور معرفت
آیت الله رشاد:

هیچ یک از گروه های اجتماعی به اغتشاشات ملحق نشدند

هیچ یک از گروه های اجتماعی به اغتشاشات ملحق نشدند

به گزارش نور معرفت، رییس شورای حوزه های علمیه استان تهران اظهار داشت: ملت ایران، روز 22 بهمن با حضور حماسی دشمن را مایوس کردند و به نظام آبرو و پشتوانه های نظام اسلامی را تحکیم بخشیدند.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله علی اکبر رشاد در جلسه ۲۱۵ درس خارج فقه القضا که در زمینه علمیه امام رضا (ع) انجام شد با قدردانی از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور حماسی و با شکوه و مسئولانه ملت در عرصه دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و پشتیبانی از نظام اعراض ارادت و تجدید میثاق با ولی امر عادل و مجاهد و شجاع و زاهد و دلسوز و فکور و آینده نگر و قهرمان نظام، رهبر مظظم انقلاب اسلامی و حکیم امت ستودنی است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: قدردانی می نماییم از مردمی که همیشه موقع شناس هستند، کاش به اندازه ای که مردم موقع شناس هستند تعدادی از مسئولان نیز موقعیت سنج بودند و به همان اندازه که مردم پای نظام هستند و وفادارانه و با انگیزه و عقیده و احساس مسئولیت اند و در جایی که نیاز است به میدان می آیند همه ما و مسئولانی که از قافله مردم تأخیر دارند نیز چون مردم عمل کنند.
وی بیان کرد: شب بیست و دوم بهمن ماه امسال در تکبیرگویی شبانه، مردم نشان دادند نسبت به سنوات قبل و در پاسخ به یاوه سرایی ها و رفتارهای خشونت آمیز و شرورانه عده ای علیل و فریب خورده و وابسته در صحنه حاضرند و در پاسخ به این شرارت ها در آئین نورانی تکبیر گویی شب پیروزی انقلاب اسلامی حضور منسجمی داشتند و بطور محسوس برخی نسبت به سال های قبل خروششان بیشتر بود.
آیت الله رشاد عنوان کرد: ملت ایران، روز ۲۲ بهمن با حضور حماسی دشمن را مایوس کردند و به نظام آبرو و پشتوانه های نظام اسلامی را تحکیم بخشیدند.
وی اشاره کرد: شعارهای معنادار و رفتارهای سنجیده و حضور پایداری نسبت به سنوات گذشته در بین جمعیت گسترده شاهد بودیم، باتوجه به حضوری که داشتیم در راهپیمایی امسال می توانستیم این حضور گسترده را احساس نماییم که بسیار باارزش است.
باید از مردم وفادار و وظیفه شناس و حامی و مطیع و خردمند تشکر کرد
رئیس و مؤسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی اظهار داشت: باید از مردم وفادار و وظیفه شناس و حامی و مطیع و خردمند تشکر کرد، در این حوادث اخیر نظام حوصله به خرج داد و پدرانه عمل کرد و مانند پدر دلسوز خیرخواهی که متوجه خطای تعدادی از فرزندان خود شده باشد حوصله کرد و مجال داد و میدان داد به جهت اینکه گفته نشود با برخورد و خشونت این اغتشاشات جمع شد.
وی اضافه کرد: نظام تا آخرین نفس حوصله کردند و شهید زیادی داده ایم و حدود ۱۰۰ شهید از بسیجیان و طلاب و نیروی انتظامی و افراد عادی در این اغتشاشات تقدیم شد که از جوانان با اخلاص و متدین و غالباً از طبقات پایین جامعه بودند.
آیت الله رشاد عنوان کرد: نظام همه اینها را تحمل کرد تا این که همه ظرفیت این هایی که تحت تأثیر رسانه های خارجی به خیابان ها آمده بودند آشکار شد که وزن آنها چه مقدار است و خود به خود اغتشاشات فروکش کرد، در این میان هیچ برخوردی نشد و نیروی انتظامی بدون سلاح در خیابان ها بودند تا معلوم شود از خشم و خشونت و وحشت این اغتشاشات پایان نیافت و خودشان خسته شدند.
وی بیان کرد: فریب خوردگان دیدند فایده ای ندارد و هیچکس از مردم به آنها ملحق نمی شود با آنکه اغتشاشات ۸۰ روز طول کشید اما هیچ یک از گروه های اجتماعی به آنها ملحق نشدند اگر در بعضی از محله ها نیز شعارهایی شنیده می شد شعارهایی بود که به آنها تلقین می شد و البته موضوع شعارها فقط بحث سیاسی نبود بلکه به خدا و شهدا و ائمه و رهبری محبوب ملت و حکیم امت اسلامی توهین می کردند.
رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران اشاره کرد: اینها دردآور بود ولی نشان می داد از گروه های اجتماعی کسی عزم پیوستن به این اغتشاشات خشونت بار را ندارد، پس از آن اغتشاشات نیز این حماسه عظیم ۲۲ بهمن برای مردم دنیا معنا دار بود و وقتی مقایسه می کردیم جمعیتی که اوایل اغتشاشات به خیابان ها می آمدند در برآوردی بی طرفانه جمعیت ۶۰ تا ۱۰۰ هزار نفر بودند و هر روز کمتر شد.
وی اشاره کرد: اما حضور حماسی روز گذشته جمعیت دهها میلیونی در سراسر کشور شکوهی عظیم داشت؛ همچون خاصیت های حضور امسال این بود که در نقاط دورافتاده پربرف حتی اجتماعات شایان توجهی دیده می شد، در سالهای قبل از اجتماعات روستایی کمتر گزارش می شد و گلایه هایی بود که چرا فقط شهرها به تصویر کشیده می شود و امسال این تصاویر نشان می داد فقط در شهرها حضور پررنگ نیست و در روستاها و عشایر نیز این حضور دیده می شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: این تصاویر خودش از خاصیت های راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بود؛ بنده به نمایندگی از حوزه علمیه سترگ و کهن و عریض پایتخت جمهوری اسلامی که ام القرای جهان اسلام است از یکایک مردم و اقشار مختلف امت و همه توده ها و اصنافی که در سراسر کشور و حتی در جای جای کشور و نقاط مختلف جهان این پیروزی بزرگ مؤمنین ستم ستیز و ستم شکن و شب شکن را که ۴۴ سال از آن گذشته و هر سال آنرا جشن می گیرند عمیقاً تشکر می کنم.

1401/11/24
11:44:18
5.0 / 5
1640
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد