نور معرفت
معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی كانون های مساجد كشور خبر داد؛

آغاز اجرای طرح پالایش کتاب در کتابخانه های مساجد سراسر کشور

آغاز اجرای طرح پالایش کتاب در کتابخانه های مساجد سراسر کشور

به گزارش نور معرفت، اجرای طرح «پالایش کتاب» در کتابخانه های مساجد سراسر کشور، در جهت به روزرسانی کتب و همینطور ترویج فرهنگ مطالعه بین نسل جوان مسجدی شروع شد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، مهدی مقدم معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ضمن اشاره به آغاز طرح پالایش کتاب در کتابخانه های مساجد سراسر کشور اظهار نمود: این طرح با هدف خارج کردن کتاب های فرسوده و بلا استفاده از کتابخانه های مساجد و جایگزین سازی کتاب های جدید و مورد نیاز مخاطبین در کشور اجرا می شود. طی اجرای این طرح، به منظور مناسب سازی کتب موجود در کتابخانه های مساجد با نیازهای مناطق، ۷۲ هزار جلد کتاب به این کتابخانه ها اهدا خواهد شد.
وی با تاکید براینکه طرح پالایش کتاب در کتابخانه های مساجد شهری و روستایی اجرا شده است، اضافه کرد: اجرای این طرح همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در سرتاسر کشور آغاز و در گام نخست، اهدای کتاب در ۶ استان صورت خواهد گرفت.
مقدم ضمن اشاره به این که اهدای کتاب به کتابخانه های مساجد، همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی خواهد بود، خاطرنشان کرد: کتابخانه های مساجد استانهای اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کرمان، جنوب کرمان و کرمانشاه در این مرحله کتاب دریافت می کنند.
ایشان در ادامه به موضوعات کتاب های اهدایی اشاره نمود و اظهار داشت: این کتاب ها بیشتر با موضوع هایی نظیر دفاع مقدس، کتب دینی و کتاب های ویژه رده سنی کودک و نوجوان تهیه شده اند.
معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور با اشاره به اینکه الان ۷ هزار باب کتابخانه مخزن دار در مساجد کشور درحال فعالیت هستند، تصریح کرد: تجهیز این کتابخانه ها به آثار جدید و مورد نیاز مخاطبان، یکی از بهترین چاره ها برای جذب نوجوانان و جوانان به حضور در مساجد و همینطور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه به حساب می آید.
مقدم افزود: هر جامعه ای برای پیمودن مسیر پیشرفت، احتیاج به افزایش میانگین مطالعه افراد دارد و نهادهای فرهنگی هم باید در این راه تلاش مضاعف داشته باشند.
معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در ادامه اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، تولید کتاب صوتی با مشارکت اعضای کانون های مساجد سراسر کشور، برگزاری مسابقات کتابخوانی در رده های سنی مختلف و برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کتابداران مساجد را از مهم ترین اقدامات ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان نمود.
تمامی فعالیتهای برنامه ریزی شده جهت اجرا در کانون های فرهنگی هنری و کتابخانه های مساجد سراسر کشور، از راه زیست بوم مجازی بچه های مسجد قابل دریافت است.
منبع:

1401/11/11
08:51:34
5.0 / 5
377
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد