نور معرفت
سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خبر داد؛

معرفی کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی دباغ در نماز جمعه این هفته تهران

معرفی کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی دباغ در نماز جمعه این هفته تهران

به گزارش نور معرفت، سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اظهار داشت: در قسمت معرفی کتاب این هفته در نمازجمعه تهران، کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)، یکی از مبارزان زن قبل از انقلاب، نوشته محسن کاظمی معرفی می شود.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، حجت الاسلام علی نوری سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اظهار داشت: نمازجمعه این هفته تهران، ۷ بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره)، برگزار می شود. طبق روال، ساعت ۱۰: ۳۰ بامداد درب های مصلی امام خمینی (ره) به روی نمازگزاران گشوده می شود و برنامه از ساعت ۱۱ آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در قسمت معرفی کتاب این هفته در نمازجمعه تهران، کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)، یکی از مبارزان زن قبل از انقلاب، نوشته محسن کاظمی معرفی می شود.

حجت الاسلام نوری افزود: کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)، به ذکر خاطرات و جان فشانی های این بانوی انقلابی در راه انقلاب می پردازد تا به همگان یادآوری کند که تنها مردان، مبارزان این عرصه نبودند، بلکه زنانی بودند که مجاهدانه بر سر اعتقادات و آرمان هایشان جنگیدند تا این پیروزی را نصیب مردم ایران کنند. طاهره دباغ که به او لقب مادربزرگ انقلاب را داده اند در خاطراتش از زندان به شکنجه های شدید توسط ساواک اشاره نموده است.

سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خاطرنشان کرد: وی بعد از تحمل شکنجه های بسیار، به علت شدت جراحت ها از زندان آزاد شد. ساواک که از زنده ماندن او نا امید شده بود او را آزاد کرد تا مرگش طبیعی جلوه کند اما دباغ بعد از جراحی و درمان به خارج از کشور فرار کرد. وی در فرانسه و انگلیس در اعتصاب غذاهایی برای آزادی زندانیان سیاسی ایرانی شرکت کرد. در عربستان سعودی به توزیع اعلامیه های امام خمینی (ره) در بین زائرین می پرداخت اما بیشتر فعالیتهای وی در خارج از کشور در ارتباط با آموزش مبارزات چریکی در سوریه و لبنان بود. در هنگام اقامت امام خمینی (ره) در پاریس دباغ محافظ شخصی ایشان شد و همینطور وظایف اندرونی بیت را هم برعهده داشت.

حجت الاسلام نوری در انتها اضافه کرد: کتاب خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ) با ۳۰ درصد تخفیف در غرفه کتاب آدینه درضلع شرقی شبستان مصلی امام خمینی (ره) در معرض انتخاب علاقمندان است.
حجت الاسلام علی نوری سخنگوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه اظهار داشت: نمازجمعه این هفته تهران، ۷ بهمن ماه در مصلی امام خمینی (ره)، به امامت حجت الاسلام کاظم صدیقی برگزار می گردد.
برنامه میزهای خدمت در هفتم بهمن ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی
مدیرکل بهزیستی استان تهران
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تهران
کمیته امداد امام خمینی (ره)
شهرداری تهران

1401/11/05
12:35:06
5.0 / 5
349
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد