نور معرفت
افضلی در گزارش نور معرفت خبر داد؛

بهره برداری کامل مقام حضرت زینب (س) در اربعین سال ۱۴۰۲

بهره برداری کامل مقام حضرت زینب (س) در اربعین سال ۱۴۰۲

نور معرفت: معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از بهره برداری کامل مقام حضرت زینب(س)در اربعین سال 1402 آگاهی داد.یوسف افضلی معاون فرهنگی و مشارکت های مردمی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات در گفتگو با خبرنگار مهر درباب اقدامات جدید و کارهای تازه این ستاد اظهار داشت: اگر عراقی ها همکاری لازم را داشته باشند، صحن حضرت زهرا (س) را تحویل می دهیم. این اتفاق قرار بود در روز ولادت حضرت زهرا (س) صورت بگیرد که به دلیلهای پیش روی عراق این امر انجام نشد.
وی همین طور درباب بازسازی مقام حضرت زینب (س) در تل زینبیه (س) افزود: مقام حضرت زینب (س) برای اربعین سال ۱۴۰۲ بصورت کامل بهره برداری می شودو اکنون کاشی کاری ها شروع شده است.
افضلی با تأکید بر این که یکی از آرزوهای شهید حاج قاسم سلیمانی رسیدگی به صحن و سرای سامرا و گستردگی آنها شبیه کربلا و نجف باشد، اظهار داشت: از آنجا که شهید سلیمانی همیشه دوست داشت که سامرا شبیه کربلا و نجف بازسازی و مورد رفت و آمد باشد؛ برای تحقق چنین چیزی بتازگی قرارداد استواری ستون های گنبد ولاغر سازی و مقاوم سازی ستون های مرقد مطهر امامین عسگریین در سامرا بسته شده است.
وی اضافه کرد: پس از تخریب گنبد امامین عسگریین (ع) ایران توانست گنبد را بسازد ولی مقاوم سازی انجام نشد که این امر از طرف ستاد بازسازی استان کرمان از بهار ۱۴۰۱ در حال انجام می باشد.


منبع:

1401/11/03
08:48:52
5.0 / 5
380
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد