نور معرفت
فرزند مصباح یزدی:

نشر افکار ناب اسلام، نوجوانان و جوانان را بیمه می کند

نشر افکار ناب اسلام، نوجوانان و جوانان را بیمه می کند

به گزارش نور معرفت، همدان فرزند علامه محمدتقی مصباح یزدی اظهار داشت: نشر افکار ناب اسلام، نوجوانان و جوانان را بیمه می کند، اگر جوان ها در دفاع مقدس مردانه ایستادند به سبب باور و اعتقادشان بود و امروز هم جوانان به خاطر باور و اعتقاداتشان این کار را می کنند و جدیت لازم را برای دفاع از نظام دارند.


حجت الاسلام مجتبی مصباح یزدی شنبه یکم بهمن ماه در همایش بزرگداشت علامه محمدتقی مصباح یزدی و آیین اختتامیه هشتمین جشنواره رسانه ای ابوذر در همدان، بیان نمود: مهم ترین دستاورد بزرگداشت شخصیت ها، علما و بزرگان دینی اینست که از زندگی آنها درس و الگو بگیریم و از خصوصیت بارز آنها به منظور زندگی خودمان استفاده نماییم.
وی ضمن اشاره به این که باید روی مواردی کار نماییم که برای امروز بیشتر قابل الگوبرداری است، اظهار نمود: همچون خصوصیت های بارز علامه مصباح یزدی تکلیف مداری در صحنه علمی و مبارزاتی بود و برای انجام وظیفه از ملامت هیچ ملامت گری نمی ترسید. وی همیشه توجه داشت که در حوزه چه بحث هایی بیشتر مورد نیاز است و بیشتر دنبال مسائلی می رفتند که کمبود آنها احساس می شد و مورد نیاز جوانان بود.
مصباح یزدی ضمن اشاره به این که وظیفه مداری از قبل انقلاب در وجود وی بود، اظهار نمود: علامه برای کارهای اجتماعی و مبارزاتی اهمیت خاصی قائل بود و شهر به شهر و استان به استان برای تبیین می رفت و حتی گاهی جایی برای استراحت نداشت و در ماشین استراحت می کرد.
وی افزود: اوایل پیروزی انقلاب اسلامی وقتی ستاد فرهنگی تشکیل شد امام راحل فرمودند به سراغ حوزه علمیه بروید و علامه طرح دفتر همکاری دفتر حوزه و دانشگاه را عرضه داد، آن زمان وی با جلیقه ضدگلوگله در جلسات می نشست و تا پاسی از شب جلسات ادامه داشت، گاهی اوقات سرش را زیر آب سرد می گرفت تا بتوانند کارها را ادامه دهد.
فرزند علامه محمدتقی مصباح یزدی ضمن اشاره به این که جدیت و پیگیری وی در کارها همواره مشهود بود، اضافه کرد: علامه برای خودش مقام قائل نبود که مانع انجام وظیفه شود. غیرت مندی خصوصیت دیگر او بود و در اوج غیرت دینی قرار داشت، در واقع کسانی غیرت دارند که ارزش مال خویش را بدانند و ارزشمندترین چیز برای ما دین ماست و کسی که این را بداند برای حفظ ارزش های دین غیرت نشان داده است.
مصباح یزدی خاطرنشان کرد: در بحث تهاجم و ناتوی فرهنگی کسانی حساسیت نشان دادند که ارزش آنرا می دانستند، کسی که صاحب بصیرت باشد عمق ریشه ها را هم می بیند و بموقع اقدام می کند.
وی مطرح کرد: تحکیم مبانی اندیشه اسلام و انقلاب که علامه به دنبالش بود، حاصل ۷۰ سال کار علمی اش شد و منظم و دقیق آنرا عرضه کرد و همین سبب شد سال جاری بیشتر از 100 هزار فارغ التحصیل طرح ولایت داشته باشیم که از دین خود دفاع می کنند و این نیاز امروز جامعه است و به عبارتی به روحیه غیرت مندی و خردورزانه نیاز داریم.
مصباح یزدی بیان نمود: اگر امروز آثار بعضی از هجمه های فرهنگی را در میان نوجوانان و جوانان می بینیم به دلیل ضعف های فرهنگی سالهای قبل است، در گذشته کارهای فرهنگی خوبی انجام شده اما متناسب با هجمه های دشمن نبوده است.
وی افزود: نشر افکار ناب اسلام نوجوانان و جوانان را بیمه می کند، اگر جوان ها در دفاع مقدس مردانه ایستادند به دلیل باور و اعتقادشان بود و امروز هم جوانان به خاطر باور و اعتقاداتشان این کار را می کنند و جدیت لازم را برای دفاع از نظام دارند.
مصباح یزدی در انتها اظهار داشت: اسلام یک فرهنگ معقول و خردپذیر است و هر چقدر متقن تر این فرهنگ را عرضه نماییم، جوان ها صدمه پذیری شان کمتر می شود و جوان های امروز کم از جوان های دوران دفاع مقدس ندارند.
منبع:

1401/11/02
12:19:41
5.0 / 5
192
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد