نور معرفت
آیت الله محمدجواد فاضل لنكرانی:

اهانت به مقدسات انسان ها در تقابل با دین، عقل و انسانیت است

اهانت به مقدسات انسان ها در تقابل با دین، عقل و انسانیت است

به گزارش نور معرفت، این استاد درس خارج با اعلان اینکه اهانت به مقدسات انسان ها در تقابل با دین، عقل و انسانیت است اظهار داشت: دولت فرانسه با پشتیبانی از این اهانت ها منفوریت خود در بین مسلمانان جهان را بیشتر کرد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در آخر درس خارج فقه با ابراز انزجار از هتک حرمت نشریه فرانسوی به مقدسات دینی و اهانت به رهبری معظم انقلاب اظهار داشت: متأسفانه یکی از نشریات فرانسوی که سابقه ای سخیف و ید طولانی در اهانت به پیامبر اکرم (ص) و مقدسات اسلام و بزرگان دین دارد به بهانه این که مردم و نشریات ما آزادند، زشت ترین اعمال را در قالب کاریکاتور نسبت به بزرگان دین، رهبری، مراجع و مقدسات ما مرتکب شده است.
آیت الله فاضل لنکرانی اظهار داشت: به گردانندگان این نشریه که چنین عمل بسیار زشت و قبیحی را انجام داده و سابقه ننگین شأن در این امور زیاد است می گوئیم با شما که به ملاک دینی نمی توان صحبت کرد چون دین را قبول ندارید، در همه ادیان اهانت به مقدسات ادیان دیگر تقبیح شده، عقل هم همین را می گوید؛ اما آیا شما ملاک عقل و انسانیت را هم انکار می کنید؟
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) اشاره کرد: شما که اینقدر ادعای روشنفکری و تمدن تان گوش فلک را پر کرده و سخن از تعامل و احترام می زنید اینک به این پرسش ما پاسخ بدهید که بر چه اساسی می توانید با سایر ادیان و ملت ها ارتباط داشته باشید در شرایطی که شما به پیامبر اسلام که بیش از یک میلیارد مسلمان پیرو اوست اهانت می کنید؟ آیا عقل این نحوه رفتار را می پسندد؟ آیا انسانیت این را می پسندد؟ شما بر چه اساسی این کار را می کنید؟ برای ما بیان کنید که بر چه اساسی می خواهید با مسلمانان ارتباط داشته باشید؟
غلط می کنید از حقوق بشر حرف می زنید
وی با اشاره به وجود تناقض ادعای حقوق انسان و حقوق بشر در غرب، اظهار داشت: اگر نمی خواهید بر طبق عقل، دین و انسانیت عمل کنید پس چگونه داعیه دار هستید؟ پس غلط می کنید از حقوق بشر حرف می زنید. غلط می کنید از ارتباط بین کشورها و مردم برمبنای انسانیت حرف می زنید؟ غلط می کنید که مدعی احترام برای انسان ها باشید؟ اینقدر فضاحت شما زیاد است که می خواهید برای همجنس بازان به عنوان انسان احترام و کرامت قائل شوید اما مقدسات میلیونها انسان شیعه را مورد هتک قرار می دهید. ادعای حقوق انسان و حقوق بشر نکنید، ادعای تمدن نکنید که حیوانات از این ادعاهای شما خجالت می کشند!
استاد درس خارج حوزه علمیه قم اظهار داشت: شما بر چه اساسی می خواهید در دنیا زندگی کنید؟ بالاخره زندگی شما در این دنیا یا باید برمبنای دین و عقل باشد و یا لااقل برمبنای احترام به هم نوع، اما شما همه این ضوابط را زیر پا گذاشتید.
وی با بیان انزجار شدید از هتک حرمت نشریه فرانسوی به رهبری انقلاب، اظهار داشت: ما انزجار شدید خودرا از این کاریکاتورهایی که این روزها در فضای مجازی منتشر گردید اعلام می نماییم و به آنها می گوئیم با این کارها، شما نفرت مسلمانان و شیعیان را از خودتان بیشتر می کنید.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار بیان کرد: شما که ملاکات انسانیت، عقل، دین و رعایت حقوق متقابل را که در قوانین سازمان ملل هم آمده، زیر پا می گذارید، اولاً بدانید میلیونها انسان مسلمان و حتی غیر مسلمان را دشمن خود قرار دادید و این چنین نیست که خشم مسلمانان فقط به همین جا و در همین حد متوقف شود. ثانیاً ما از مراکز بین المللی می خواهیم به وظیفه خود عمل کنند؛ هر چند سازمان ملل نشان داده هیچ گاه بدنبال احقاق حقوق انسان ها نبوده است. این مراکز و گروه هایی که در سازمان ملل با بوق و کرنا حق زیست حیوانات را هم دنبال می کنند، پس چرا حقوق اولیه انسان ها را دنبال نمی کنند و اینچنین در مقابل اهانت به مقدسات مسلمانان بی تفاوتند؟
آیت الله فاضل لنکرانی بر لزوم موضع گیری و برخورد جدی مسؤولان در مسئله هتک حرمت نشریه فرانسوی تاکید و اشاره کرد: در خاتمه از مسئولین وزارت خارجه می خواهیم با این اهانت به شدت برخورد کنند و به یک تعابیر محدود سیاسی اکتفا نکرده و با بیان الفاظ کلیشه ای دیپلماتیک مسئله را تمام نکنند، البته می دانم مسئولین دولتی هم یک چارچوبی دارند، ولی طوری قوی عمل کنند که زمینه این جور اهانت ها و جسارت ها به وجود نیاید.


منبع:

1401/10/18
13:25:55
5.0 / 5
562
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد