نور معرفت

واکنش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به اقدام شارلی ابدو

واکنش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به اقدام شارلی ابدو

نور معرفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پی اقدام موهن نشریه هتاک شارلی ابدو فرانسه اطلاعیه ای صادر کرد.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است:
«اقدام موهن نشریه هتاک شارلی ابدو در توهین به امام و رهبر مستضعفان جهان، بار دیگر دوستداران انقلاب اسلامی و افکار عمومی کشورمان را خشمگین و غضبناک ساخته است.
همگان به یاد دارند که این نشریه بدسابقه، چگونه قبل از این با انتشار و حتی بازنشر کاریکاتورهای توهین آمیز به ساحت پیامبر اعظم صلی الله مقابل و آله، وقاحت ضد بشری خودرا مقابل پیروان آخرین و کامل ترین دین الهی نشان داد.
این دفعه نیز این نشریه موهن، حریم انقلاب اسلامی ایران را هدف قرار داده است و امت اسلام و ملت شریف ایران را هدف کینه ی ضد اسلامی خود قرار داده است.
بر همگان مسجل است که کینه و عداوت دشمنان انقلاب اسلامی با رهبران آن، در قوی شدن ایران اسلامی و حقانیت گفتمان انقلاب اسلامی و ایستادگی و صلابت پیروان بی شمار آن در برابراستکبار جهانی ریشه دارد.
بدیهی است که در کنار نشریه موهن شارلی ابدو، متهم ردیف اول این ماجرا، دولت فرانسه و دستگاه های امنیتی این کشور هستندغ بازیگرانی که به نام آزادی بیان و به کام مخالفان اسلام و آزادی، زمینه را جهت هتاکی به عقاید و مقدسات تعداد بی شماری از انسان ها فراهم می سازند.
بدون شک نشریه شارلی ابدو، بدون چنین تضمین وحمایتی نمی تواند این چنین هتاکانه و وقیحانه در برخورد با انقلاب اسلامی و ارکان آن رفتار کند.
این همان تفسیر دوگانه وعامدانه از مفهوم "آزادی بیان" در غرب است که در آن، هنجارهای ساخته و پرداخته دست دولت و نهادهای امنیتی، حکم "خط قرمز" را داشته و در مقابل، توهین به مقدسات و ارزش های دینی و انقلابی ملت ها مباح شمرده می شود. از قیاس همین دو، ماهیت آزادی بیان و حقوق بشر در غرب را می توان استنتاج کرد.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وقاحت نشریه شارلی ابدو را قویا محکوم کرده، از تمامی ظرفیت های خود در پاسخگو ساختن دولت و نهادهای مربوطه در کشور فرانسه در قبال اقدام هتاکانه این نشریه و تنویر افکار عمومی جهان استفاده خواهدنمود.
بدیهی است بیش و قبل از هر نهاد و سازمانی، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و علاقه مندان به ایران اسلامی در سراسر جهان، پاسخ مناسبی در برخورد با این توهین، ارائه خواهند کرد.
منبع:

1401/10/17
10:43:54
5.0 / 5
488
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد