نور معرفت
رییس مركز رسیدگی به امور مساجد خبر داد:

ورود ۱۰۰ مسجد استان تهران به عرصه جهاد تبیین

ورود ۱۰۰ مسجد استان تهران به عرصه جهاد تبیین

به گزارش نور معرفت، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد از همکاری این مرکز با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آگاهی داد و اظهار داشت: بر طبق این همکاری قرار شد 100 مسجد در نهضت جهاد تبیین شرکت نمایند که شیوه نامه آن در اختیار این مساجد قرار گرفته و هدف از این طرح فقط نمازگزاران مسجد نیستند. مقرر است با بهره گیری از افراد صاحب فکر؛ مدارس همجوار مساجد، بسیج و اهالی محله با یک برنامه ریزی دقیق جامعه هدف قرار بگیرند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، حجت الاسلام حسین محمد ابراهیم -رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد- قبل از ظهر امروز پنج شنبه (۱دی ماه) در همایش نهضت جهاد تبیین ویژه مساجد استان تهران که در مسجد امام سجاد(ع) انجام شد با اعلان اینکه ارتباط با مسجد و استمرار در رفت و آمد به آن ضامن حیات معنوی انسان است، اظهار داشت: همانطور که ماهی برای حیات خود به آب نیاز دارد انسان برای حیات معنوی خود به مسجد نیاز دارد و بدون آن هلاک می شود. کسی که مسجد را خانه خود قرار دهد کامیابی او تضمین و او به درجات عالی کمال خواهد رسید. خداوند به مومنی که مسجد را خانه خود می داند صراط حق را در دنیا نشان داده و جواز عبور آنرا در آن دنیا تضمین می نماید.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد بیان کرد: یکی از کارکردهای مهم مسجد بصیرت افزایی است. علاوه بر این که مسجد یک پایگاه عبادی، اجتماعی و وحدت آفرین است، یکی از مهم ترین کارکردهای آن بصیرت افزایی خواهد بود که محور این کارکرد همانا امام جماعت مسجد است. در این راه امام جماعت باید خودش از چنان بصیرتی برخوردار شود تا برای مردم سریز کند، در حوادثی که برای جامعه ما در فتنه ها و بحران ها اتفاق می افتد جای خالی بصیرت افزایی خودرا نشان میدهد.
وی با اشاره به این که دنیا امروز درحال جنگ شناختی و ذهنی غرب و همین طور استکبار جهانی با جمهوری اسلامی است، اشاره کرد: کانون دشمن جنگ روایت ها را در پیش گرفته است، دیگر حذف فیزیکی و جنگ کلاسیک از طرف آنها دور از ذهن است، مهم ترین تجهیزات دشمن در این جنگ شناختی نیز رسانه است و هدف آن از این جنگ تسخیر فکر نیروهای مقابل خود است.
بگفته محمدابراهیم وقتی اراده نیروهای مقابل تسخیر شد؛ تسخیر کردن خاک آن نیز آسان می شود، در این شرایط مهم ترین کار برای مقابله با این جنگ تبیین واقعیت ها از طرف ائمه جماعات و نخبگان جامعه است.
وی ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب از سالهای دور بر روی موضوع جهاد تبیین تاکید داشته و آنرا فریضه فوری نامیدند و وظیفه ما در مساجد این است که از ذهن نیروهای خودی مراقبت نماییم برای اینکه دشمن آمده است تا جای شهید و جلاد را عوض کند و این از پیچیدگی های جنگ شناختی است. در فتنه اخیر که البته با بصیرت ملت ایران ناکام ماند وظیفه مساجد بیش از گذشته برجسته شد.
وی ادامه داد: با بهره گیری از ابزار موثر و کارشناسانی که قدرت ارتباط گیری خوبی با مردم دارند در نهضت جهاد تبیین حاضر خواهند شد. تبیین چهره به چهره اثر ماندگاری دارد که اساسا امام جماعت می تواند آنرا انجام دهد. باید گره ذهنی مخاطب را در نهضت جهاد تبیین شناخت و اجازه داد او آنها را بیان کند و بدین جهت لازم است ائمه جماعات با بهره گیری از هادیان بسیج و سخنرانان برجسته عرصه تبیین و استفاده از تریبون آزاد، به فرمان رهبر معظم انقلاب لبیک بگویند.
برگزاری روز بصیرت در میدان امام حسین(ع)
در بخش دیگری از این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن محمودی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران اظهار داشت: در زمینه جهاد تبیین کوتاهی های فراوانی انجام شده و از ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده است، پس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بر طبق دستور رهبر معظم انقلاب که در حکم ریاست این سازمان به مردمی سازی مساجد و استفاده از ظرفیت آن در تبلیغات اسلامی اشاره کرده اند، تصمیم گرفته شد با همکاری با مرکز رسیدگی به امور مساجد ۱۰۰ مسجد را در نهضت جهاد تبیین حمایت نماییم. این مساجد از ۲ الی ۹ دی ماه که ایام هفته بصیرت است طرح های تبیینی خودرا مستندسازی کرده و تا پایان دی ماه برای اشتراک با سایر مساجد ارائه نمایند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران پیشنهاد نمود سخنرانی های تبیینی مساجد مکتوب شوند تا بتوان با عنوان کتاب تبیین آنرا منتشر نمود.
محمودی از رسانه ملی نیز خواست در این حوزه حاضر شده و تجربه های موفق را به سراسر کشور نشان دهد.
وی اعلام نمود: عصر پنج شنبه ۸دی ماه با حضور مردم بصیر ایران عزیز در میدان امام حسین(ع) روز بصیرت را گرامی خواهیم داشت.
محمودی همین طور اعلام نمود: روزهای ۱۰ الی ۱۹ دی ماه دهه مقاومت خواهد بود که این فرصت مناسبی برای مساجد حاضر در این نهضت است تا بتوانند برنامه های خودرا با سومین سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پیوند دهند.
منبع:

1401/10/02
12:41:33
5.0 / 5
361
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد