نور معرفت
حجت الاسلام قرائتی:

باید در حوزه و دانشگاه های كشور انقلاب شود

باید در حوزه و دانشگاه های كشور انقلاب شود

به گزارش نور معرفت ایسنا/آذربایجان غربی رئیس ستاد اقامه نماز كشور اظهار داشت: باید انقلابی در حوزه ها و دانشگاه های كشور ایجاد شود.


حجت الاسلام محسن قرائتی بامداد امروزسه شنبه 12 آذرماه در اجلاسیه استانی نماز كه در سالن جلسات اداره برق ارومیه برگزار شد، اضافه كرد: برای داشتن افراد و جوانان كاری در كشور باید انقلابی در حوزه ها و دانشگاه های كشور ایجاد شود و مهارت آموزشی و مهارت معلمی را آموزش دهیم.
وی اظهار نمود: متاسفانه نماز بر آموزش و پرورش تحمیل شده است باید با برنامه ریزی نماز را جزو بدنه آموزش كرد نه اینكه بر آن تحمیل كرد.
حجت الاسلام قرائتی بااشاره به اینكه هیچ عبادتی همچون نماز تنوع ندارد، خاطرنشان كرد: نماز ۳۵۰ نوع دارد و از پیش از ظهور اسلام هم بوده است.
وی با اشاره به اینكه نماز انسان را از ارتكاب به گناه باز می دارد، اظهار نمود: متاسفانه مدیران و مسؤلان فرهنگی كشور در توسعه و گسترش فرهنگ نماز كم كاری كرده اند.
رئیس ستاد اقامه نماز كشور یاد آورشد: بیشتر از ۹۵درصد افرادی كه در جبهه حضور داشتند بچه های مسجد بودند واگرالان هم جنگ شود ۹۰درصد بچه های مسجد درجبهه حضورخواهند داشت ولی متولیان فرهنگی كمتر در حوزه نماز و مسجد كار كرده اند.
وی با اشاره به اینكه تكرار گناه سبب بی دینی می شود، تصریح كرد: باید درس های كه در حوزه، دانشگاه و مدرسه تدریس می شود سبب توسعه علم موثر شده تا كشور از مشكلات موجود نجات یابد.
به گزارش نور معرفت به نقل از ایسنا، طی مراسمی از ۵۰ جلد كتاب خاطره نویسی با مبحث "اولین نماز كه خواندم" و ۱۰ هزار انشاء با مبحث نماز رونمایی گردید.


1398/09/12
22:08:06
5.0 / 5
4632
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد