نور معرفت

بررسی راه های تقویت همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حوزه علمیه خراسان

بررسی راه های تقویت همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حوزه علمیه خراسان

نور معرفت: راه های تقویت همکاری و هم افزایی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خراسان رضوی و حوزه علمیه خراسان مورد بررسی رؤسای دو مرکز قرار گرفت.


به گزارش نور معرفت به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین علی باقری، سرپرست نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خراسان رضوی با حجت الاسلام والمسلمین خیاط، مدیر حوزه علمیه خراسان دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار، طرفین درباره ی راه های تقویت همکاری و هم افزایی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خراسان رضوی و حوزه علمیه خراسان بحث و تبادل نظر کردند.
حجت الاسلام باقری در سخنانی، با اشاره به اینکه حوزه علمیه نیازمند یک رویکرد جدید، قوی و گسترش اجتهاد پویا و هوشمند با حفظ اصول اولیه و استنباط های متناسب با جهان روز است، اظهار داشت: وظیفه حوزه علمیه تنها آموزش نیست، چونکه حوزه های علمیه در طول تاریخ در زمینه های سیاسی و اجتماعی نیز نقش مهم و تأثیرگذاری داشته اند.
انجام پژوهش های علمی مشترک با بهره بردن از فضای مجازی
وی بر لزوم گسترش مدارس و رشته های تخصصی، ایجاد شبکه جهانی حوزه های علمیه جهان اسلام و برگزاری همایش های تخصصی و انجام پژوهش های علمی مشترک با بهره بردن از فضای مجازی برای آموزش به مخاطبان خارج از کشور تاکید کرد.
سرپرست نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خراسان رضوی ایجاد حوزه های مجازی برای برگزاری دوره های معارفی با استفاده از ظرفیت طلاب زبان دان حوزه، انعقاد تفاهم نامه همکاری میان این سازمان و حوزه علمیه خراسان را تصریح کرد.
وی در عین حال، با تکیه بر ترسیم نقشه جامع فرهنگی و مذهبی در جغرافیای کلان داخل و خارج از کشور، ارتقای سطح دانش اساتید و طلاب در زمینه بین الملل و زمینه تعامل متخصصان و پژوهشگران خارجی و حوزه علمیه خراسان و انتشار مجلات علمی بصورت مشترک با حوزه ها و دانشگاه های خارج از کشور را ضروری دانست.
حجت الاسلام والمسلمین خیاط نیز در سخنانی، با استقبال از انعقاد تفاهم نامه همکاری در میان، نقش تسهیل گری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در برقراری ارتباط بین اساتید و نخبگان حوزه علمیه با همتایان آنها در خارج از کشور را مهم برشمرد.
مدیر حوزه علمیه خراسان اضافه کرد: المپیاد حوزه های علمیه در سطح ملی برگزار می گردد که می توان این المپیاد را در سطح بین المللی برگزار و بوسیله آن نخبگان علمی سایر کشورها را نیز شناسایی کرد.
وی همچنین، برای انجام تحقیقات و همایش های علمی مشترک، انتشار مجلات علمی و ارتقای سطح دانش اساتید و طلاب اعلام آمادگی کرد.
حجت الاسلام عیسی نژاد، معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان به سابقه همکاری نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خراسان رضوی با حوزه علمیه خراسان اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کتاب های ارزشمندی در معرفی جامعه و فرهنگ تعدادی از کشورها منتشر نموده است که می تواند نیاز ما را به آشنایی با این کشورها برطرف کند و امیدواریم این کتاب ها در اختیار ما قرار گیرد.
منبع:

1401/09/04
13:34:16
5.0 / 5
311
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد