نور معرفت

کانون ها بعنوان دستیار فرهنگی امام جماعت در مسجد فعالیت دارند

کانون ها بعنوان دستیار فرهنگی امام جماعت در مسجد فعالیت دارند

به گزارش نور معرفت، حجت الاسلام والمسلمین خداداده در جلسه مشترک با تنی چند از مسؤلان شهرستان شادگان، با اشاره به اینکه دولت پرچم دار گفتمان انقلابی است، اظهار داشت: کانون های مساجد همواره در عرصه های فرهنگی هنری به مردم خدمت کرده و بعنوان دستیار فرهنگی امام جماعت در مسجد فعالیت دارند.


به گزارش نور معرفت به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، حجت الاسلام و المسلمین «کمال الدین خداداده» رئیس ستاد هماهنگی کانون ‎های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز شنبه ۲۸ آبان ماه در جریان سفر به استان خوزستان، ضمن حضور در محل فرمانداری شهرستان شادگان با نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی؛ فرماندار، دادستان و مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد این شهرستان در جلسه ای مشترک دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین خداداده در این نشست با اعلان اینکه استان خوزستان مشاهیر بسیاری را در دل خود پرورش داده که نشان از نقش تربیتی والای مادران این خطه و برکت این خاک دارد، اضافه کرد: شادگان همچون نقاط دیگر استان خوزستان شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور با اشاره به افتخارات و نقش آفرینی های گوناگون استان خوزستان در طول تاریخ اسلام، اظهار داشت: باتوجه به این جایگاه و عقبه باید در ارتباط با مسایل فرهنگی شهرستان شادگان، بیش از پیش فعالیت شود و در قالب راه حل اساسی به این عرصه توجه گردد.

وی در بخش دیگری از مباحث خود با اعلان اینکه در چند ماهی که از آغاز فعالیت ام در ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور می گذرد، تلاش بر این بود تا بتوانیم نگاه تحولی را در کانون های مساجد گسترش دهیم، اشاره کرد: این مساله ناظر بر تقویت کارهای کانون ها در سراسر کشور و ارائه خدمات از طرف ستاد برمبنای نوع کارکرد کانون ها در سطوح و فاکتورهای مختلف بود.

حجت الاسلام و المسلمین خداداده افزود: اساسا نگاه جزیره ای به مسایل مختلف شامل عرصه سیاسی، فرهنگی صدمه زا است، باید واقعیت ها را با تمام ابعاد بررسی و اقتضائات را مشاهده کرد؛ در این جهت باید کارگروه ها و نشست های تخصصی اجرا شود.

وی همین طور با اشاره به این که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرصه دین و فرهنگ دغدغه جدی دارد، اضافه کرد: هفته ای نیست که وزیر در مورد مسجد، کانون های مساجد، بسیج و اهمیت حضور هسته های سخت انقلاب در عرصه های حکمرانی سخن نگوید، گفتمان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حوزه ها قابل تقدیر است و معتقدم نگرش وی به مثابه فرصت کم نظیری برای فعالیت در گستره مسجد است؛ امروز دولت پرچم دار گفتمان انقلابی است که باید قدر آنرا بدانیم.

رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور در ادامه اظهار داشت: این ستاد در استانها، ساختاری به عنوان شورای سیاستگذاری کانون های مساجد دارد که رؤسای این شورا ائمه جمعه هستند؛ همین طور در تمامی شهرستان ها شورای فرهنگ عمومی داریم که ریاست این شوراها هم بر عهده ائمه جمعه است، این ظرفیتی است که باید از آن استفاده گردد.

حجت الاسلام و المسلمین خداداده در ادامه به کارهای کانون های مساجد کشور اشاره نمود و اظهار داشت: ما به عنوان کانون های فرهنگی هنری؛ همه مسجد نیستیم بلکه قسمتی از مسجد ذیل مدیریت امام جماعت هستیم، به بیان دیگر کانون ها دستیار فرهنگی امام جماعت بوده و در زمینه های سرود، اکران فیلم، نمایش های آیینی و... فعالیت می نمایند.

وی با اعلان اینکه ظرفیت مساجد در شهرستان شادگان شناخته شده است، اضافه کرد: امیدواریم تا آخر سال جاری و در آینده کانون های بیشتری در سطح مساجد شهرستان شادگان تاسیس و فعالیت خودرا آغاز کنند تا ذیل رویدادهای مختلف مسجدی در ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور، پژواک این کارهای مسجدی بیش از پیش شنیده شود.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور در آخر ضمن محکومیت حوادث اخیر، به خانواده شهدای استان خوزستان تسلیت گفته و از خداوند طلب غفران برای این شهدا و صبر جزیل برای خانواده هایشان کرد.1401/08/29
15:09:39
5.0 / 5
546
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد