نور معرفت

تظاهرات میلیونی در اعتراض به اظهارات موهن نسبت به اسلام در مالی

تظاهرات میلیونی در اعتراض به اظهارات موهن نسبت به اسلام در مالی

به گزارش نور معرفت، تظاهرات گسترده ای در اعتراض به پخش یک فیلم حاوی عبارت ها و اعمال کفرآمیز ضد قرآن کریم و اسلام در خیابان استقلال در مرکز باماکو پایتخت مالی برگزار گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهرT تظاهرات گسترده ای در اعتراض به پخش یک فیلم حاوی عبارت ها و اعمال کفرآمیز ضد قرآن کریم و اسلام در خیابان استقلال در مرکز باماکو پایتخت مالی برگزار گردید. این تظاهرات به ابتکار شورایعالی اسلامی در مالی، سازمان اصلی اسلامی در این کشور انجام شد.
عبدالله فادیغا، امام جماعت باماکو، اظهار داشت: آنچه رخ داده نابخشودنی است. باید عامل این اظهارات کفرآمیز دستگیر و محاکمه شود.
در حالی پلیس مالی تعداد تظاهرکنندگان را هزاران نفر تخمین زد که برگزارکنندگان این تظاهرات اعلام نمودند که بیشتر از یک میلیون در آن شرکت کردند.
تظاهرکنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی که حاوی عبارت هایی مانند «کفر ممنوع» و «دیگر حمله به اسلام و پیامبر (ص) نشود» بود، اهانت به قرآن و اسلام را محکوم کردند.
در همین حال، دادستان کل در باماکو اعلام نمود: شش نفر همچون یک نویسنده به افترا توهین مذهبی که می تواند اختلال در نظم عمومی شود، بازداشت موقت شدند.
دادستان کل در اطلاعیه ای اعلام نمود: این بازداشت ها به دنبال پخش یک فیلم در شبکه های اجتماعی انجام شد. این فیلم مردی را نشان داده است که اظهارات توهین آمیز نسبت به مسلمانان می دهد و رفتارهای موهن نسبت به قرآن و پیامبر اسلام (ص) انجام می دهد.
تحقیقات دوشنبه گذشته شروع شد و شخصی که این اظهارات توهین آمیز را مطرح کرده، متواری است.


منبع:

1401/08/14
22:25:10
5.0 / 5
534
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد