نور معرفت
تا پایان سال جاری؛

سرداب امام حسین (ع) در حرم حضرت عباس (ع) به بهره برداری می رسد

سرداب امام حسین (ع) در حرم حضرت عباس (ع) به بهره برداری می رسد

نور معرفت: سرداب امام حسین (ع) با مساحت بیش از یک هزار مترمربع در حرم حضرت عباس(ع) درحال ساخت است که قسمتی از آن تا آخر سال جاری به بهره برداری می رسد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، سرداب امام حسین مقابل السلام در حرم حضرت عباس مقابل السلام بمنظور افزایش ظرفیت حرم مطهر سقای دشت کربلا در روزهای مناسبتی خصوصاً اربعین حسینی درحال ساخت است.
این سرداب با مساحتی بیش از یک هزار مترمربع به همت عراقی ها راه اندازی می شود که البته بخش قابل توجهی از این سرداب تکمیل شده و خادمان حرم عباسی با مسدود کردن قسمتی از حرم حضرت عباس مقابل السلام، منتظر آینه کاری، سنگفرش، دیوارکشی و نسب تأسیسات برقی آن برای افتتاح هستند.
صحن امام حسین مقابل السلام در حرم حضرت عباس مقابل السلام به طول ۶۶ متر و عرض ۱۴ متر است که از سال قبل روند راه اندازی آن شروع شده و قسمتی از آن تا اواخر سال جاری به بهره برداری می رسد و زوار برای زیارت ضریح حرم علمدار کربلا می توانند به سرداب هم مشرف شوند. در حرم امام حسین مقابل السلام نیز چندین سرداب تولید شده و همچنان روند راه اندازی بزرگ ترین سرداب این آستان به همت ایرانیان در حال انجام می باشد.
منبع:

1401/08/11
09:42:38
5.0 / 5
401
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد