نور معرفت
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

فضای قرآنی عامل وحدت و تقریب در کارهای بانوان منطقه است

فضای قرآنی عامل وحدت و تقریب در کارهای بانوان منطقه است

به گزارش نور معرفت، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: فضای قرآنی عاملی برای وحدت و تقریب در کارهای بانوان است و ما آماده حمایت همه جانبه از آن هستیم.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هم اندیشی با بانوان قرآنی که امروز دوشنبه هفتم شهریورماه به همت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد برگزار شد، اظهار داشت: خوشحالم توفیق حاصل شد تا در جمع بانوان قرآنی باشیم. از برکات انقلاب اسلامی موج گستردگی قرآن و رونق جلسات مذهبی است. بی انصافی است کسانی که از عدم ترویج مذهب در میان مردم قضاوت هایی می کنند. امروز جامعه ما به لحاظ تمسک به قرآن و دوده از ۱۰ سال قبل بهتر شده است.
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی معجزه ای بود که بانوان اصیل رقم زدند و در پیروزی آن و ۸ سال جنگ دفاع مقدس کوشیدند. خیلی از بانوان سال ها از خانه خود بیرون نیامدند تا با طرح استعماری کشف حجاب مقابله کنند.
اسماعیلی ضمن اشاره به راه اندازی مجمع بانوان قرآنی کوثر اضافه کرد: شما بانوان قرآنی کار مهمی را شروع کردید که ارتقای آن به ایجاد بنیاد و مجمع قرآنی کوثر انجامید. ما باید ساختار و تشکیلاتی برای این بنیاد قرار دهیم تا اسباب خیر برای آینده شده و بدرخشد. تمام نکاتی که بانوان در این نشست مطرح نمودند بسیار صحیح بوده و کارهای خوبی پیش بینی شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: حوزه کارهای بانوان باید مستقل باشد تا رشد پیدا کند. ما باید اگر استعداد و ظرفیتی داریم آنرا گسترش دهیم و می توانیم فضای قرآنی را در میان خانواده ها و نظام آموزش و پرورش بصورت ویژه رواج دهیم.
وی با تکیه بر این که در دولت سیزدهم انسجام بالایی بین دستگاهها وجود دارد افزود: ما جلسه ای با وزیر آموزش و پرورش برای هماهنگی کارهای قرآنی می توانیم ترتیب دهیم. همین طور سازمان تبلیغات نیز با معاونت قرآن هماهنگی های خوبی دارد. ما امروز ازدحام اراده ها را شاهد می باشیم که در گذشته در تقابل هم بودند اما امروز هم افزا به گسترش فرهنگ قرآنی کمک می نماید.
اسماعیلی درباب مؤسسات قرآنی اظهار داشت: مجوز مؤسسات تک منظوره را معاونت قرآن و عترت داده و در شورایی بحث اصلاح بخشنامه مؤسسات نیز مورد تاکید قرار گرفت.
وی ضمن اشاره به اربعین ۱۴۰۱ اشاره کرد: در اربعین امسال ستادی در معاونت قرآن تشکیل شده و ما آماده پشتیبانی از کارهای حوزه قرآنی هستیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: طرح بشری به عنوان یک طرح موفق می تواند در تمام کشور اجرا شود و همین طور در بستر فضای اربعین نیز آنرا بکار ببریم.
وی با تکیه بر تفاهم نامه هایی که با ۵ وزیر فرهنگ کشورهای منطقه منعقد شده است، اظهار داشت: فضای قرآنی عاملی برای وحدت و تقریب در کارهای بانوان است و ما آماده حمایت همه جانبه از آن هستیم.
اسماعیلی اضافه کرد: ما باید از کارهای تکراری، ظاهری و سطحی دست کشیده و به سمت برنامه های عمیق و ماندگار در خارج و داخل کشور برویم. با هماهنگی هایی که از طرف معاون قرآن و عترت صورت گرفته، وزارتخانه هایی که مسئولیت اجتماعی دارند، کارهای خودرا به سمت و سوی قرآنی می آورند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: ما با حمایت کارهای قرآنی در داخل و خارج از کشور امیدواریم قدمهای بلندی را برای ارتقای کیفی و کمی در این عرصه برداریم.


منبع:

1401/06/09
07:23:28
5.0 / 5
497
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان نور معرفت
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد