نور معرفت
در آئین افتتاحیه طرح شمیم حسینی مطرح شد؛

عزت حسینی در مجالس ماه محرم حفظ شود

عزت حسینی در مجالس ماه محرم حفظ شود

به گزارش نور معرفت آئین افتتاحیه طرح شمیم حسینی در چارچوب پشتیبانی از هیأت های استان تهران با حضور حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسینی (ع) در بقعه شیخ صدوق شهرری برگزار گردید.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آئین افتتاحیه طرح شمیم حسینی در چارچوب پشتیبانی از هیأت های استان تهران با حضور حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسینی (ع) در بقعه شیخ صدوق شهرری برگزار گردید.
در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر به ایراد سخنرانی پرداخت و عنوان کرد: بر مبنای آموزه های دینی هر کسی به حق بجنگد مغلوب می شود.
وی با اشاره به اینکه کسی نمی تواند با اراده الهی مقابله داشته باشد، اظهار داشت: در واقعه عاشورا بنی امیه می خواست اسلام و نام پیامبر را نابود کند در حالیکه موفق به این امر نشد و خود نابود شد.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به نقشه شوم یزید و شهادت امام حسین (ع) اشاره نمود و اظهار داشت: یزید فکر می کرد اگر امام حسین را به شهادت برساند می تواند به اهداف شوم خود برسد در حالیکه اراده خداوند چنین نبود و بعد از به شهادت رساندن حضرت و یاران با وفای ایشان شرایط تغییر نمود و حضرت زینب با افشاگری هایی که در شام و کوفه داشت اولین مراسم عزاداری را در کاخ شام برگزار کرد.
قاضی عسکر احیای سنت حق را مهم ترین رسالت هیئات مذهبی در روزهای محرم و صفر خواند و اظهار داشت: هئیات باید مروج سبک زندگی اسلامی باشند و مسیر رشد و تعالی را برای آیندگان ترسیم کنند. مجالس حسینی باید با اخلاص و توجه به پروردگار برگزار گردد. لازم به تاکید است در مجالس حسینی نباید مطالبی که حقیقت ندارد بیان و از بدعت به جد اجتناب شود.
عزت حسینی در مجالس ماه محرم باید حفظ شود
وی اضافه کرد: هیئات توجه داشته باشند نهضت حسینی را ذلیلانه مطرح و ترسیم نکنند چون که امام اگر قرار بود برای ذلیل شوند به شهادت نمی رسیدند ازاین رو عزت حسینی در مجالس ماه محرم باید حفظ شود.
در ادامه حجت الاسلام حجت الاسلام نصرت الله رستمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری به ایراد سخنرانی پرداخت و عنوان کرد: نمایشگاه شمیم حسینی با همکاری اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، فروشگاه زنجیره ای رفاه و چند مؤسسه تولید محصولات حجاب هر ساله برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه طرح شمیم حسینی با هدف پشتیبانی از هیأت ها جهت تهیه اقلام مورد نیاز خود با تخفیف ویژه هر ساله برگزار می شود، اظهار داشت: هدف دیگر در اجرای این طرح اختصاص یکسان و عادلانه مبلغ تخصیص داده شده از جانب سازمان اوقاف و امور خیریه برای همه هیأت ها است.
در ادامه حجت الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه به ایراد سخنرانی پرداخت و اشک ریختن برای امام حسین را توفیق الهی خواند و عنوان کرد: طرح شمیم حسینی به همت سازمان اوقاف و امور خیریه در جهت کمک به اقامه عزاداری امام حسین و کمک رسانی به هیأت های مذهبی برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: امروز طرح شمیم حسینی در ۲۰۰ نقطه از کشور به صورت همزمان اجرا می شود تا هیئات اقلام مورد نیاز خویش را برای برگزاری مراسمات حسینی از این نمایشگاه ها تهیه کنند.

1401/05/08
19:18:18
5.0 / 5
424
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد