نور معرفت
دبیر مجمع جهانی اهل بیت (ع):

حضور دین در عرصه های اجتماعی فرد و جامعه را اصلاح می کند

حضور دین در عرصه های اجتماعی فرد و جامعه را اصلاح می کند

دبیر کل مجمع جهانی دوده (ع) با اشاره به این که حضور دین در عرصه های اجتماعی اصلاح کننده فرد و جامعه است، اظهار داشت: امروز دشمن درحال جنگ با دین خدا و محدود کردن آنست.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله رضا رمضانی بامداد پنج شنبه در مراسمی به مناسبت فرارسیدن ماه محرم با عنوان معرفت عاشورایی که در مسجد آفخرا رشت برگزار شد، با تسلیت فرارسید ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع)، اظهار نمود: باید در ارتباط با واقعه عاشورا یک بازتعریفی داشته باشیم و با نقل درست، خرافات و تحریفات دراین زمینه کنار گذاشته شود.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) با اعلان اینکه شناخت درست از عاشورا، معجزه بودن آنرا نشان می دهد، اضافه کرد: عاشورا انسان را به خدا می رساند و دلیل اثبات وجود خدا و معاد است.
وی با اعلان اینکه معجزات حسی ایمان انسان را زیاد می کنند، اشاره کرد: «ید بیضاء»، «دو نیم کردن دریا»، «زنده کردن مردگان» و … همچون معجزات حسی پیامبران الهی بودند.
آیت الله رمضانی با اشاره به این که معجزه محتوای دعوت نبود بلکه برای پذیرفتن پیامبر خدا بود، افزود: محتوای دعوت پیامبران نیز، اخلاق، عقیده، انسان سازی، رسیدن به قرب الهی و … بوده است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اعلان اینکه واقعه عاشورا این توانمندی را دارد که با تحلیل آن به خدا برسیم، اظهار داشت: خیلی ها می خواهند خودرا با محتوای این مکتب آشنا کنند؛ عاشورا یک معجزه حسی و عقلی است.
وی اشاره کرد: در واقعه عاشورا، یک عده کثیری در مقابل عده ای اندک ایستاده و جنایت می کنند؛ پاک ترین انسان ها همچون کودکان در عاشورا شهید و اسیر می شوند.
آیت الله رمضانی با اشاره به این که قدرت و ثروت اندوزی گاهی موجب می شود که انسان بدترین جنایت را مرتکب شود، اظهار داشت: حب قدرت، مقام و ریاست به شکلی شد که پاک ترین انسان ها در عاشورا به شهادت رسیدند.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) افزود: امروز اگر انسانیت، خدا، دین و حقانیت مورد اهانت قرار گیرد، بشر نسبت به این اهانت، تکلیف دارد؛ این ها همان صحنه های تلخ تاریخ است.
وی با اشاره به این که قرآن آمده تا انسان مسیر را شناخته و به مقصد برسد، افزود: انبیا نیز آمدند تا بشریت را از عبادت شیطان به عبادت حق دعوت کنند تا مسیر سعادت را دنبال کنند.
آیت الله رمضانی با اعلان اینکه حضور در مجلس عزای حسینی (ع) و اشک ریختن لازم است اما کافی نیست، اشاره کرد: پس از حضور در مراسم دوده (ع) تازه کار آغاز می شود و باید نسبت به زمانه، زمینه و ولی خدا شناخت و معرفت پیدا نماییم.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که امروز دشمنان درحال جنگ با دین خدا و محدود کردن آن هستند، اضافه کرد: دین اگر در عرصه های اجتماعی حضور داشته باشد، هم اصلاح فرد و هم اصلاح جامعه را به دنبال دارد.
به گفته دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع)، دستگاه اومانیسم، اجازه نمی دهد که انسان، توحیدگرا باشد و تحول پیدا کند.
وی با اشاره به این که خلوت عاشورایی باید یک نوع جلوت تکلیف مدارانه و مؤمنانه را به همراه داشته باشد، اشاره کرد: خلوت ما رسیدن به توحید و جلوت نیز رسیدن به عدالت همراه با بصیرت است.
آیت الله رمضانی با اعلان اینکه حضرت عباس (ع)، هم از ایمان محکم برخوردار بود و هم بصیرت لازم را داشت، اشاره کرد: همه ما در معرض امتحان هستیم و باید جایگاه خود و نسبت خود با ولی خدا را درک نماییم.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) با تاکید بر این که دنیای مدرنیته می خواهد رفاهیات، توسعه پیدا کند و این در حالیست که فکر، اندیشه، اخلاق، ادب و تعقل و تفکر باید توسعه یابد، اظهار داشت: عاشورا به ما یک فهم درست از زندگی، سعادت، نیک بختی و خوشبختی می دهد. وی با اشاره به این که عاشورا بهترین درس ها را در بهترین نوع زندگی کردن به انسان می آموزد، اذعان کرد: عاشورا خوب زیستن و خوب مردن را به ما یاد می دهد.

1401/05/06
13:10:31
5.0 / 5
465
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد